"Ülkemiz dünyaya örnek teşkil edecek bir başarıya imza attı"

SGK Zonguldak İl Müdürü Erkin Avcı, "Tüm dünyayı derinden etkileyen, adeta günlük yaşamı durma noktasına getiren COVİD-19 salgını sürecinde Dünyanın önde gelen ülkeleri bile Sağlık Hizmetleri bakımından ciddi zorluklarla karşılaşıp, sağlık sistemleri iflas etme noktasına gelirken, sağlam temeller üzerine inşa edilen genel sağlık sigortası sistemimiz ve Devletimizin yerinde uygulamaları sayesinde Ülkemiz Dünyaya örnek teşkil edecek bir başarıya imza atmıştır" dedi.

"Ülkemiz dünyaya örnek teşkil edecek bir başarıya imza attı"

"SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığını SGK çatısı altında toplayan 5502 sayılı Kanunun 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilmesi ile Sosyal Güvenlik alanında reform bir düzenlemeye imza atılmış olup, üzerinden 14 yıl geçmesine rağmen sigortalı ve hak sahipleri adına 500 ün zerinde çok önemli düzenlemeye imza atılmıştır. Bu nedenle, yasanın kabul edildiği 16 Mayıs’ı içine alan haftayı her yıl Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlamaktayız.
Reform ile amaçlanan düzenlemeler hızla hayata geçirilmiş, her şart ve koşula göre kendini organize edebilen, modern yapısı, hizmet anlayışı ve kurum kültürü ile gelişmiş ülke standartlarının üstünde hizmet sunmayı başarmış ve sürdürülebilirliğini göstermiş bir Sosyal Güvenlik Sistemimiz olmuştur.
İnsan odaklı hizmet anlayışının yanı sıra teknolojik anlamda da gelinen süreçte 145 farklı hizmeti E-devlet uygulamalarına taşıyarak emeklilik müracaatının bile Kuruma gidilmeden yapılabilmesinin sağlanması, aylık bağlama işlemlerinin tek çatı öncesi süreçte olduğu gibi aylar almayarak ortalama 10 günlük bir süreçte sonuçlandırılması, atılan adımların ne derece doğru atıldığının göstergesidir.
01/01/2012 tarihinde uygulamaya geçirilen Genel Sağlık Sigortası başlı başına bir reform olup, bu düzenleme ile ülke nüfusumuzun tamamı Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınmış, ayda sadece 88,29.-TL’lik prim ödemesi ile bireylerin kendileri ve aile bireylerini sağlık sigortası kapsamına aldığı bu sistem, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını sürecinde kendini ispatlamanın yanı sıra bu süreçte sağlık sistemleri iflas etme aşamasına gelen tüm dünya ülkelerine örnek olmuştur.
Her geçen gün artan aktif çalışan, emekli ve hak sahibine verilen hizmetin kalitesinin artırılması adına mesai mefhumu gözetmeksizin aşkla ve şevkle çalışan bir Kurumun mensubu olarak 11-17 Mayıs 2020 tarihleri arasında kutlamakta olduğumuz Sosyal Güvenlik Haftasının, öncelikle çalışma arkadaşlarım ve aileleri ile tüm Sosyal Güvenlik çalışanları ve Sosyal Güvenlik şemsiyesi altında yer bulan bütün vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftasını yürekten kutluyor. Sağlık ve Esenlikler "diliyorum.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER