Tünel inşaatından kömür çıktı... Mithatpaşa tünel inşaatı duracak mı?

Tünel inşaatından kömür çıktı... Mithatpaşa tünel inşaatı duracak mı?

Zonguldak'ta kent trafiğini rahatlatması planlanan, 2013 yılında ilk kazma vurulan ve geçen yıl ödenek yetersizliği nedeniyle durdurulan Mithatpaşa Tünelleri inşaatı, Karayolları 15'nci Bölge Müdürlüğü tarafından “yapımı öncelikli birinci proje” kapsamına alınmasının ardından geçtiğimiz günlerde tekrar başladı. 
Yapımı devam eden tünel inşaatında kömüre rastlandı. Tünel inşaatının ilk başladığı yıllarda yapilan sontajda da kömür damarına rastlanmış, inşaat çalışmaları metan gazı tehlikesi olduğu gerekçesiyle durdurulmuştu. Şimdi rastlanan kömür damarı nedeniyle tünel inşaatında bir aksama olmadığı, sürekli metan ölçümü yapılarak iki vardiya şeklinde çalışmaların sürdürdüğü öğrenildi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 01:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan Ergeldi
Serkan Ergeldi - 1 yıl Önce

Madem kömür çıktı kazmaya devam edin tüneli bitirin kömömürün olduğu bölümü özel malzemelerle sağlamlaştırıp kalaslarla dekorasyon yapı şehirimizin kömür kenti olduğunu hissettiricek bir tünel yaparak dünyada örneği olmayan bir şey yapabilirsiniz.

Tuncer
Tuncer - 1 yıl Önce

Kömür çıktı diye o kadar yatırım bırakıp gidilir mi ???? kömür çıkacak tabii. Önemli olan gaz alarm sistemlerinin kurulup doğru çalıştığından emin olmak gibi her hangi bir patlama olmasın. Sakatlık çıkmasın.

alll
alll @Tuncer - 3 ay Önce

hahhhhaaa

Kenan turan
Kenan turan - 1 yıl Önce

Seçimden sonra duracak

SIRADAKİ HABER