TTK’ya yeni eleman alımı şart! Önemli açıklama…

Genel Maden İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, "1000 kişi alındı ama 900 kişi emekli oldu"dedi.

TTK’ya yeni eleman alımı şart! Önemli açıklama…

Hakan yeşil yaptığı açıklamada 500 işçi alım sürecinin başladığını ve 23 Haziran'da kura çekiminin gerçekleşeceğini ifade etti. Kurumu alınan 1000 kişinin güvenlik soruşturmalarının halen devam ettiğini ve soruşturmanın tamamlanmasının ardından işbaşı yapacaklarını belirten Hakan yeşil şunları söyledi:

"Toplu sözleşme görüşmeleri hem TTK'da hem de MTA'da devam etmektedir. Artık sözleşmenin son zamanlarda. Bu saatten sonra sadece ücret taleplerimiz var. ücret görüşmeleri şu anda kamu-iş ile görüşemiyoruz nedeni kamu-iş ile Türkiye arasında ücreti çerçeve anlaşması yapılmadı. kamu iş'le Türk iş'in yapacağı çerçeve anlaşmasını bekliyoruz ve süreç bu şekilde istiyor.
500 işçi alımı için müracaatlar 6 Mayıs itibariyle başladı. cuma gününe kadar başvurular devam edece bin kişi nasıl alınırsa 500 kişi aynı şartlarda alınacak. 23 Mayıs itibariyle de kur'aları çekilecek.Tabii daha önce de belirttiğim gibi bu arkadaşlarımızın alımının bölge bölge olmasını istedik Amatalepte bulunduk ama arkadaşlar yönetmeliği geçemediklerini ifade ettiler. artık yapacak bir şey yok Biz de 500 kişinin alın bunun gerçekleşmesini bekliyoruz.1000 arkadaşımızın güvenlik soruşturması henüz bitmedi güvenlik soruşturma tamamlandığında işbaşı yapacaklar.
1000 +500 işçi alım sürecinin ardından kurumdan 900 kişi emekli oldu, Tabii taleplerini karşılayacak düzeyde bir işçi alımı olmadı,Tabii taze kandır ve 1500 iş arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Tabii ki 1500 işçi alımından sonra da raporlarımızı sunmaya devam edeceğiz, Kurumu işçi alınması için taleplerimizi ileteceğiz. işçi açığı kurumda hat safhada ve iş güvenliği ve iş sağlığı için yeni işçi alımı kesinlikle şart.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 12:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ereğli genclik
Ereğli genclik - 1 yıl Önce

Zonguldak ve ilçelerinde gençler işsizlikten kötü yollara sapıyor
Alın işte ne duruyordunuz

Necati Korkmaz
Necati Korkmaz - 1 yıl Önce

1000 işçi ne zaman işbaşı yapacak

Hasan tahsis kara
Hasan tahsis kara - 1 yıl Önce

Güvenlik soruşturması bu kadar uzaması çok tuah görüyorum insanlarda biran önce açıklanmasını bekliyor süreci takip ettiginiz için ayrıca teşekkür ederim

Şenol
Şenol - 1 yıl Önce

Bu 1000 işçi ne zaman iş başı yapacak bunun içinde biseyler söyleseniz

SIRADAKİ HABER