TTK’ya alınacak 500 işçinin kura tarihi belli oldu! İşte başvuru şartları ve illerin kontenjanı...

TTK’ya alınacak 500 işçinin kura tarihi belli oldu! İşte başvuru şartları ve illerin kontenjanı...

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Taşkömürü Kurumu alınan 1000 işçinin ardından 500 üretim işçisi daha alınıyor. Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 işçi alımı ile ilgili bir ilan yayınladı. Yayınlanan ilanda başvuru şartları ve kura tarihleri açıklandı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere, 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu vasıtası ile başvuranlar arasından, Noter tarafından yapılacak olan kura çekimi ile tespit edilmek suretiyle aşağıdaki şartlara haiz olan; Zonguldak ilinden 350, Bartın ilinden 100 ve Karabük ilinden 50 olmak üzere toplam 500 yeraltı “Pano-ayak üretim işçisi” alınacaktır.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANILACAK ŞARTLAR

-İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak, -En az İlkokul mezunu olmak, -İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak, -Askerlikle ilişiği olmamak, -Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak,

Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek amacıyla;

Zonguldak 350 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda,

Amasra/Bartın 100 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda,

Karabük 50 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Karabük Nikah salonunda

saat 09.00’da başlamak üzere Noter tarafından kura çekimi yapılacaktır.

Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında panoayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.

Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 06.05.2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 12:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
DURMUŞ KILIÇ
DURMUŞ KILIÇ - 1 yıl Önce

Bence zonguldak almasınlar daha düzce ve bolu var yer be bartın il karabük il nezam oralara alım oldu da zonguldağın çocuklarına böyle bir istek geldi ben kınıyorum

Fenasi Kerim
Fenasi Kerim - 1 yıl Önce

Zonguldak'tan almayın çok uzak ya Gazi Antep Hatay Urfa Mersin Ankara İstanbul hatta Suriyelileride alabilirsiniz.Alla alla Karabük Bartın ne zaman zonguldaklilara ekmek kapısı açmış.Kiniyorum.

Şeref demir
Şeref demir - 1 yıl Önce

Hükümlü kadrosu olmuyacakmı birde neden yaş 32

SIRADAKİ HABER