TTK’dan mektup var… Dairesini kiraya verip lojmanda oturuyorlar!

TTK’dan mektup var… Dairesini kiraya verip lojmanda oturuyorlar!
Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK)  satışı gündeme gelen lojmanlarıyla ilgili farklı iddialar gündemde. Daha önce yapılan açıklamada lojman satışında önceliğin içinde oturanlara verileceği, belirlenen rakam verilmediği taktirde diğer taleplere açılacağı belirtilmişti.
Bazı lojmanların satışı gündeme geldikten sonra tadilat yapılması da farklı sorulara neden oldu.
Bir TTK çalışanının Elmas TV’ye ulaştırdığı mektup şöyle;
“Kamu lojmanlarının satışı hala beklemede. Herhangi bir çalışma yok. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında içinde oturanlar 5 yıl sonra evleri terk ediyorlar. Fakat bu 5 yıl uygulaması TTK’ da yok. Bu daha önceden işçi ve memurlar için uygulamaya kalktı herkes ayaklandı. Şef ve üstü uzman müdür daire başkanları için bu 5 yıl uygulaması yok. TTK’da 5 yıl için yönetmeliğin değişmesi gerekiyormuş.
Adam 20 önce lojmana yerleşmiş ve hala oturmaya devam ediyor. 65 yaşına geldiğinde emekli olup gittiğine kadar.
Bir de evi kirada olanlar var. Adam evini kiraya vermiş ucuz fiyata lojmanda oturuyor”

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 10:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aziz
Aziz - 6 ay Önce

Üniversitede genel sekreter lojman hakkı yokken akademisyenlerin önüne geçerek katakülle ile lojmana yerleşti. Bundan sonra lojmanın içini komple yıkıp yeni baştan tadilat yaptı ve devletin bir sürü kaynağını buraya harcadı. Oysa bu yapılan tadilat masraflarının tamamının lojmanda oturan tarafından karşılanıp ödenmesi gerekiyordu. Devletin kaynakları devletin hizmeti için harcanır. Bunlar devletin kaynağını kendilerine harcama derdinde. Bunlar muhafazakar geçinen ihl mezunuları, günah sevap öğrenmemişler mi, devletin kaynaklarının kişiye özel harcanmasının günah olduğunu öğrenmemişler mi. Sayıştay denetçileri bunları görmüyorlar mı. Üniversiteyi bu kişimi yönetiyor. Rektör neden müdahale etmiyor. Devlet kaynağını, malını kendi menfaatleri için kullananların burnundan fitil fitil gelecektir.

Madenci
Madenci - 6 ay Önce

Bu lojmanların gerçek sahibi olan Bizler hakkımızı Helal etmiyoruz. 5 yıl uygulaması neden ttk da uygulanmıyor. Sayın Enerji bakanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Duy bu feryadımızı. Zaten bu Lojmanlar devletin sırtında kambur. Adam yerleşmiş 25 yaşında lojmana 65 yaşına kadar oturuyor.

Nurhak
Nurhak - 6 ay Önce

Lojman satışları Neden hala beklemede. Sayın yetkililer Fener semtindeki metrekare birim fiyatlarının düşürün.. artık bu kamu lojmanı saltanatlığın a bir son verilmeli. Ya devlet başa ya kuzgun leşe.

Murat Soylu
Murat Soylu - 6 ay Önce

Tanıdığım 4 kişi var bu şekilde birde hepside sosyal demokrat zaatlar

SIRADAKİ HABER