TTK'dan Lojman ve TOKİ açıklaması... Kimler alacak?

 Türkiye Taşkömürleri Kurumu, lojman satışlarının 17 Nisan 2018 tarih ve 385 nolu tebliğe  uygun olarak Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yapılacağını açıkladı...

TTK'dan Lojman ve TOKİ açıklaması... Kimler alacak?

Türkiye Taşkömürleri Kurumu Üzülmez TOKİ Projesinin işleyişi ve satışı gündemde olan kurum lojmanlarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Toplu konut projesiyle ilgili olarak; "21 Eylül 2018 tarihinde TOKİ Üzülmez konutları için yapılan kura çekimi  tamamen TOKİ tarafından organize edilmiş ve gerçekleştirilmiştir. Salonumuzu tahsis etmek dışında Kurumumuzun herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır" denildi. Salonda bazı tartışmalar yaşanmış ve itirazlar gündeme gelmişti.

Kurum satışı gündemde olan ancak satış öncesi doğalgaz ve tadilat gibi işlerle gündeme gelen lojmanlarla ilgili olarak; "Diğer bir konu olan lojmanların satışı ile ilgili olarak  tüm Kurumlarda olduğu gibi Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan 17 Nisan 2018 tarih ve 385 no.lu Tebliğe  uygun olarak gerçekleştirilecek olup, ihalesi Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır" denildi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 06:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER