Ticaret Bakanlığından resim yarışması...

Zonguldak Ticaret il Müdürü İsmail Maden, "Bilinçli tüketim ve tüketic"i konulu ortaokullar arası resim yarışması düzenleneceğini söyledi.

Ticaret Bakanlığından resim yarışması...

İsmail Maden yaptığı açıklamada, ticaret il müdürlüğü olarak bu yarışmayı düzenlediklerini belirterek amaçlarının eğitim çağındaki çocukların tüketim bilincinin geliştirilmesi olduğunu ifade ederek şunları söyledi;
“Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde ödüllü resim yarışması düzenlendi.
Eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla tüm Türkiye’de resmi ve özel okularda eğitim ve öğretim gören ortaokul 5.6.7. ve 8.sınıf öğrencilerini kapsayan “Tüketici ve Tüketim” konulu resim yarışması hazırlanmıştır. Yarışmaya Türkiye’deki tüm resmi ve özel okullarda eğitim ve öğretim gören ortaokul öğrencileri katılabilecektir.

ŞARTNAMEYE NASIL ULAŞILACAK?

Öğrenciler, doldurup imzaladıkları fotoğraflı başvuru formu ve 35×50 formatındaki eserin aslı (orijinali) ile katılabilecekler. Öğrenciler, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi //tuketici.ticaret.gov.tr/ adresinden, bunun yanı sıra ayrıca https://www.facebook.com/etuketici/ ve https://twitter.com/etuketici  sosyal medya adreslerinden, başvuru formu ile yarışma şartnamesine ulaşabileceklerdir.

BAŞVURULAR ZONGULDAK TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNE

Öğrencilerin, resimlerini, 15 Şubat 2019 tarihine kadar, Yarışma Şartnamesi ekinde iletişim bilgileri belirtildiği üzere Ticaret İl Müdürlüğümüze, elden, posta veya kargo aracılığıyla teslim etmesi gerekmektedir.

İL DERECESİNE AYRICA ÖDÜL VERİLECEK

Ticaret Bakanlığında oluşturulan seçici kurul tarafından Türkiye genelinden gelen başvurular değerlendirilecek ve ülke düzeyinde dereceye girenlere Bakanlık tarafından ödül verilecektir.
Ayrıca seçici kurul tarafından her ilden gelen başvurular kendi içlerinde değerlendirmeye tabi tutularak İl derecesine giren öğrenciler belirlenecek ve Ticaret İl Müdürlüklerine bildirilecektir.
Bakanlık tarafından dereceye giren öğrencilere
Derece     Öğrenciye Verilecek Ödülü Okula Verilecek Ödül 
Birincilik Dizüstü Bilgisayar ve Başarı Plaketi Birincilik Plaketi 
İkincilik     Akıllı Cep Telefonu ve Başarı Plaketi İkincilik Plaketi 
Üçüncülük     Tablet ve Başarı Plaketi     Üçüncülük Plaketi 
Mansiyon     Akıllı Cep Telefonu ve Başarı Plaketi Teşekkür Plaketi 
ödülleri verilecektir.
Bakanlık tarafından belirlenen İl derecesine giren 3 öğrenciye Ticaret İl Müdürlüğümüz tarafından Bisiklet hediye edilecektir. Ayrıca öğrencinin öğrenim gördüğü okula ve öğrencimize plaket verilecektir.
Derece Öğrenciye Verilecek Ödülü Okula Verilecek Ödül 
Birincilik Bisiklet     Birincilik Plaketi 
İkincilik     Bisiklet     İkincilik Plaketi 
Üçüncülük     Bisiklet     Üçüncülük Plaketi 

ŞARTLAR
1- Başvuru Ve Katılım Ücretsizdir
2- Tüm Ortaokul Öğrencileri Başvuru Yapabilir 
3- Her Öğrenci Bir Resimle Katılabilir
4- Resimler 35 X 50 Ebadında Resim Kâğıdına Çizilmelidir
5- Katılımcılar Her Türlü Tekniği Ve Malzemeyi Kullanabilirler

KATILIMCILARDAN İSTENİLENLER 

 Katılımcı tarafından imzalanmış Şartname ekinde bulunan “Fotoğraflı Katılım Formu ve Taahhütname” 
 Katılımcı tarafından gönderilen 35x50 formatında eserin aslı (orijinali) 

ESERLERİN TESLİM GÜNÜ, YERİ VE ŞARTLARI 

Eserler en geç 15 Şubat 2019 Cuma günü saat 17:00’de Ticaret İl Müdürlüğümüze kapalı zarf içerisinde elden, posta veya kargo aracılığı ile teslim edilmelidir. Kargo ücreti gönderene aittir.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER