Sendika mı tarikat mı?

22 Eylül’de kongreye gidecek olan Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanlığı’nda devam eden gerilim kendisini delege seçimlerine yoğun ilgiyle gösterdi. Sendika delegeler için duyuru yaparken başvurular 18-20 Temmuz tarihleri kabul edilecek.

Sendika mı tarikat mı?

22 Eylül'de kongreye gidecek olan Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanlığı'nda uzun zamandır devam eden gerilim kendisini delege seçimlerine yoğun ilgiyle gösterdi. Sendikanın delegeler için sendikanın sosyal medya hesabından duyuru yaparken başvurular 18-20 Temmuz tarihleri kabul edilecek.


Mehmet Ali Kara'nın başkanlığını yürüttüğü perde arkasında ki isim ise İl Sağlık Müdür Yardımcısı Nazım Erduran. Sağlık Sen Genel Başkanlığı'na vekaleten bakan ve genel başkanlık seçimi için en güçlü isim olan Semih Durmuş ile birlikte hareket ettiği ifade edilen ekibin içindeki bazı isimler FETÖ tartışmaları sırasında Durmuş'un aleyhine yaptıkları propagandalar ile gündeme gelmişti. Dışarıdan ve içeriden Sağlık-Sen'in yönetiminde etkin olan isimlerin aynı zamanda Memur-Sen ve Sağlık-Sen'i bir cemaat üzerinden yönetmesi sendika üyeleri arasında rahatsızlık yaratıyordu. Sendikanın cemaatten değil sendikadan ve üyelerle birlikte yönetilmesi gerektiğine işaret eden üyeler delege yapısını değiştirmek için başvurularını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER