"Ramazan fırsatçılarını şiddetle kınıyoruz"

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube başkanı Ali Topaloğlu, 4 Haziran'da açıklanan enflasyon rakamlarına göre Zonguldak ili dahil Bartın - Karabük illerinin zam şampiyonu olduğunu söyledi.

"Ramazan fırsatçılarını şiddetle kınıyoruz"

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube başkanı Ali Topaloğlu, Ramazan fırsatçılarını şiddetle kınadığını belirterek şöyle dedi;

"Ramazan ayında insanların dini duygularını istismar ederek keyfi zamlarla yoksul ve dar gelirli insanların satın alma gücü azaltılmıştır. Bu durumu yaratanları, buna izin verenleri denetim görevini yerine getirmeyenleri şiddetle kınıyoruz. Ramazan ayları, dayanışma ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı aylardır. Ne yazık ki ülkemizde ilimizde bunu gösteriş haline getiren bir çoğunluk oluşmuştur. Bu durumlara asla izin vermemeliyiz.
Ramazan Bayramının yaklaştığı bu günlerde, esnafımızı ve ticaret erbabımızı uyarıyoruz.
Ramazan bayramı nedeniyle keyfi ve gizli zamlardan kaçının vatandaşın rahat bir bayram geçirmesi için gerekli fedakarlığı yapın. Tüketicilerimize sesleniyoruz.
Ramazan alışverişinizi son güne bırakmayın. Merdivenaltı, kayıt dışı yerlerden ürün satın almayın.
Aldığınız ürünlerin mutlaka fişini alın. Sevdiklerinize aldığınız hediyelerde mutlaka onların ihtiyaçlarını gözeterek ürün alın. Aldığınız hediyelerde mutlaka değişim kartı alın.
Bu duygularla tüm tüketicilerimizin Ramazan Bayramını kutlarız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER