Polis ‘Çingen’ diye mekandan kovdu, kriz geçirdi!

Zonguldak’ta yaşayan 30 yaşındaki Soner Barut’u polis ekipleri, “Siz çingensiniz kalkın gidin buradan’ diye mekandan kovdular.

Alınan bilgiye göre olay, saat 16:00 sıralarında Gazipaşa Caddesi Valilik binası karşısında meydana geldi. İddiaya göre, Soner Barut isimli şahıs ve yanındaki arkadaşı bir çay evinde sohbet ederken polis ekipleri tarafından mekandan kovulduğunu ileri sürdü. Bunun üzerine gördüğü tepki karşısında şaşkına dönen Soner Barut sinir krizi geçirdi. Polis ekiplerince sakinleştirilmeye çalışan Barut, bu sefer valilik binasına seslenerek, ‘Vali bey duy sesimizi bizde insanız’ diyerek tepki gösterdi. Yaşanan olayın ardından olay yerinden ayrıldı. Olay şöyle, Bize Valliğin karşısında çingen muamelesi yapıyorsunuz. Sayın Valim bize çingen muamelesi yapıyorlar. Benim çayımı hangi haklı dökebiliyor trafik polisi.  Ben bu çayın parasını veriyorum. O kim de ben çingenim diye oturmama, çayımı karışıyor ve çingen muamelesi yapıyor bana. Valiliğin karşısında çingen muamelesi yapıyorlar bize. Türkiye bitmiş. Ben bu ülkenin TC Vatandaşı değil miyim oturduğum yerde çay içemicek miyim ben koskaca Zonguldak’ın valinin karşısında çay ocağında çay içerken hiç Ummadığımız anda trafik polisi geldi Çayımı döktü. Bana dedi ki çingen kalk git buradan dedi. Biz bu ülkede yaşamayalım mı. Ne yapalım ne edelim kendimizi illa öldürelim mi namusunuza şerefimize yaşamayalım mı. Hırsızlık yapalar çingen kötü iş yaparlar çingeneler oturduğumuz yerde çingenler biz bu ülkede oturup kalkamayacağımız  mı. Sayın cumhurbaşkanım bu sesimizi duyun lütfen. İkinci sınıf muamelesi görmekten bıktık artık yeter.” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 17:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Can
Ahmet Can - 1 ay Önce

hiç bir insan hele de bir polis sen çingensin burada oturamazsın diyerek bir insanı çay ocağından kovmaz. Bırakın bu işleri başka bir iş var işin içinde. Haber yaparken tam olarak araştırın öyle yapın haberinizi. Hiç inandırıcı değil.

Zonglk
Zonglk - 1 ay Önce

Elin Suriyelilerini bağrına basacaksın kendi vatandaşına ayrımcılık yapacaksın olmaz. Olmaz. Olmaz. Çingen de olsa benim vatandaşım saygı duyacaksın. Suçu varsa kanuni işlem yaparsın.

SIRADAKİ HABER