Plaja kaçak girişe demir parmaklı önlem

Zonguldak’taki Kapuz Plajı’na, kaçak girişi engellemek amacıyla demir parmaklı kapı konularak önlem alınmasına balıkçılar tepki gösterdiler.

Plaja kaçak girişe demir parmaklı önlem

Zonguldak Belediye Başkanlığınca, bazı vatandaşların ücret ödemeden Kapuz Plajı’na girdiklerinin tespit edilmesi üzerine, belirli yere konulan demir parmaklı kapı kilitlenerek kaçak giriş engellendi. 

BALIKÇILAR DERTLİ

Kapuz Plajı girişinin yan bölümünde bulunan balıkçılardan Mesut Köse, plaja ücret ödemeden girenleri engellemek için belediyenin başvurduğu yöntemden mağdur olduklarını belirterek, şöyle konuştu:
‘’Kapuz Plajı’nın yanında bulunan sandal barınağına girişimizi, belediye hakkı olmadığı halde demir parmaklıklarla kapatıp birde kilit vurmuştur. Buraya balıkçılar ve tayfaları girememektedir. Plajın içindeki beton duvar yapılsaydı, demir parmaklı kapıya gerek kalmadığı gibi bizlerde mağdur olmayacaktık. Burada bizlere zorluk çıkartılmaktadır. Şu anda sandalları çektiğimiz yerlere girememekteyiz. Uygulamadan bir an önce vazgeçilmesini istiyoruz. Sesimize kulak verilmediği takdirde ilk etapta imza kampanyası başlatarak sayın Valimizden destek isteyeceğiz.’’

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 18:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçekler
Gerçekler - 5 ay Önce

Kıyı kanunu madde 5-6 kıyılar halkındır, Hiçbir şekilde halkın kullanımına kapatılamaz ve ücret alınamaz. Sadece verilen hizmetten ücret alınabilir ( şezlong ve kabin gibi ). Vatandaş ben kıyıda havlumu serip oturacam dedimi kimse ücret alamaz. Belediye girişte ücret alarak kanunsuz işlem yapıyor..

Vatandaş
Vatandaş - 5 ay Önce

Birincisi Mesut arkadasimizin sandali yoktur sandali olan balikcilar rahatlikla sandallarina geciyorlar abartmis biraz. İkincisi kopegini denize sokmak ve tuvaletini kumsala yaptırmak icin ugrasiyor sadece ve temizlemiyorda uygulama yerinde biz memnunuz

67
67 - 5 ay Önce

gerçekler bırak oglm bu ayakları cok biliyosan git avukat ol meslege atıl verecegin üc lira tan tana yapma

Kızgın vatandaş.
Kızgın vatandaş. - 5 ay Önce

Bir demir testeresine bakar bu sorunun çözümü.

SIRADAKİ HABER