Patron çıldırdı!

Ekmek fiyatı yarıya indi...

Patron çıldırdı!

Ereğli'de rakiplerine kıza fırın sahibi ekmeğin fiyatını yarıya indirdi.
 
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi'nde rakip fırınların kendi bölgesinde indirimli ekmek satmasına kızan fırıncı Mehmet Ersoy, fiyatları 75 kuruşa indirdi. 1968 yılında bu yana fırıncılık yaptığını anlatan Ersoy kepek, çavdar, tam buğday, tava ve diğer ekmek çeşitlerini artık 75 kuruştan vatandaşa vereceğini açıkladı. İlçede diğer fırınlarda ekmek 1,5 TL'den satılırken Ersoy, fırının dışında afişler asarak ekmeği 75 kuruştan satmaya başladığını duyurdu.
Ersoy gazetecilere yaptığı açıklamada "Neden böyle bir şey yaptık. 1968 senesinden bu yana Ereğli'deyiz. Hiç kimse ile rekabet yapmadık. Yapmak da istemedik. Ancak bizim Bölücek altında bir fırınımız var. Orada da ekmek satıyoruz. Ereğli'de fırıncılar bizim oralara gelerek yaz ayında bir liradan ekmek satmaya çalışıyorlar. Bizim de işimiz o bölgede yaz ayında oluyor. En son noktayı koyduk. Bu fiyatın altına inecek bir fırıncı yok. Biz bu indirimi ömür boyu sürdüreceğiz. Milletimiz ucuz ekmeği yiyecek. Müşterilerimiz hem fiyattan hem de ekmekten çok memnunlar. Çarşıda marketlere ekmeği 75 kuruştan vererek 90 kuruşa satmalarını istiyoruz. Amacımız Ereğli' ye tamamen ucuz ve kaliteli ekmek yedirmek" dedi.
Ekmeğin 75 kuruş olduğunu duyan vatandaşlar buna inanamazken, ekmek fiyatının yarı yarıya düşmesinin en çok kendilerini sevindirdiğini söylediler. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER