Ömer Selim Alan'ın iftarına CHP'den sert tepki... "Yakışmadı!"

Zonguldak Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Grubu, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ın belediye yemekhanesinde iftar yemeği vermesini eleştirdi.

Ömer Selim Alan'ın iftarına CHP'den sert tepki... "Yakışmadı!"

CHP Gurubunun eleştirisi şöyle; "Zonguldak halkı salgın sebebi ile hastalıkla, ölümle, işsizlikle yoksullukla mücadele ederken sorunları çözmek yerine yeni sorunlar yaratan Belediye Başkanı Ömer Selim ALAN’ınİçişleri Bakanlığı genelgesine rağmen AKP’lilere Belediye yemekhanesinde, belediye çalışanlarının servis ettiği iftar yemeği vermesini şehr-ül emin sıfatına ve doktor kimliğine yakıştıramadık!

Kamu kurumunun basık tavanlı, kapalı yemekhanesinde, kamu parası ile, kamu çalışanlarının servis ettiği bir iftarda oruçlarını açtılar, AKP’li milletvekilleri, İl Başkanı, Kozlu, Kilimli ve Zonguldak Belediye Başkanları, meclis üyeleriŞoförleri, korumaları da yan masada… Allah kabul etsin. Bir tek Merkez İlçe Başkanı yokmuş, halkına saygı bir tek onda var olsa gerek!

Halka son 3 ay boyunca sadece ve sadece “evde kal Zonguldak” diyen sayın Başkanın aynı gün 8 gencimizin benzer şekilde genelgeye aykırılık sebebi ile cezalandırılmasına sessiz kalması, 3 Kasım 2002’den bugüne süren AKP’nin “kendine müslüman” yönetiminin Zonguldak’ta tezahür etmiş şeklidir.

Konu 8 tane genç olunca cezanın alasını kesenler bakalım bu toplu yemek masasına ne ceza kesecekler? Adında Adalet olan bir partinin temsilcilerinin yaptığı bu ikili tutum ve davranışın halktaki karşılığı en kısa tanımlama ile “saygısızlık”tır.

İçişleri Bakanlığının genelgesine aykırı olan bu olaykarşısında şu ana kadar sessiz kalarak hiç bir işlem tesis etmeyen sayın Zonguldak Valisinin ve sayın Zonguldak İl Emniyet müdürünün Devlet’i ilde en üstten temsil eden kimlikler olarak Zonguldak halkına açıklamaları gereken bir ironi var, halk adına soruyor ve izliyoruz: Polis evinden orijin aldığı iddia edilen ve sonradan gerçekolmadığı da ispat edilen bilgilerle, sağlık çalışanlarına biz size yemek verdik, siz birbirinize bulaştırdınız diyerekvirüsle yemeği birleştirebilen sizler, AKP’li yöneticilerin buiftar yemeği için ne işlem yaptıracaksınız?

Sayın Sağlık Bakanı’nın da dediği gibi ya “İftarda birbirlerine tuz yerine virüs ikram etmişlerse”İşte size halkın ödediği vergilerle yapılan bir yemek! İşte size genelgeye aykırı birtoplu etkinlik! İşte size toplum sağlığını tehdit eden bir davranış! Halk için bir iki kelime de olsa açıklama yapmayacak mısınız?

Zonguldak halkı için bu adaletsizliği, vurdumduymazlığı, hukuk tanımazlığı,ayrımcılığı, eşitsizliği izliyoruz..!

Yasaktan bunalmış 8 heyecanlı gencimiz için,

Cebinde ekmek parası yokken çalışmak zorunda olduğundan sokakta ceza yiyenler için,

Ölüme meydan okurken hedef yapılan sağlık çalışanları için,

Belediye zabıtası tek bir denetim yapmayınca oluşan fahiş fiyatlar yüzünden cüzdanı marketlere teslim edilen emekliler için,

Salgın boyunca malları elinde çürütülen pazarcılar için,

İşsiz kalanlar için, ücretsiz izine çıkartılan emekçiler için izliyoruz…

Biz izliyoruz… Ama şunu da çok iyi biliyoruz, “sükutikrardan gelir…”

Halkın sorunlarını çözmek için seçilenler, halkın sağlığını korumak için konulan kurallara ilk önce uymak zorunda olanlardır. Devletler halkı için vardır, hali ile devlet görevlileri de. Bu tabloda o iftar yemeğinde buluşan AKP’lilere sözümüz, “size yakışan izolasyondur”, süresini de çok yakında demokratik Zonguldak halkı belirleyecektir..! Zonguldak halkına saygıyla…"

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zonguldak esnafları adina
Zonguldak esnafları adina - 7 ay Önce

Doğruya doğru diyeceksin hangi esnafın hali hatırı soruldu

haha
haha - 7 ay Önce

chp liler icerden haber sızdırmaya devam ediyor uyu baskan uyu sen hala cekme bazilarinin ipini

temizlik sart
temizlik sart @haha - 7 ay Önce

ne alaka pervazislikla herkez belli bi mesafade iftarını acabilir sonucda orda 100 200 kisi yok bunu icerden malum kisilere sisirerek anlatanlar var onlanda anlamadan dinlemeden konusup milleti kışkıtıyolar önce anlayıp dinlemek lazım öyle icerden haber ver birilerini kışkırt yanlış içerden birileri bunlara haber vermese bunlar nerden bilecek

HAHAHA
HAHAHA @haha - 7 ay Önce

YANİ YAPILANLAR BİRDE GİZLİ MİYDİ. BU NASIL BİR PERVASIZLIKTIR. BU NASIL BİR YORUM YA SAÇMA SAPAN. AKIL TUTULMASI YAŞIYORSUNUZ.

SIRADAKİ HABER