O devir bitti...

"Bizler kavgayı bitirdik..."

O devir bitti...

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Karadeniz Ereğli Belediyespor, hiçbir zaman Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'na (Erdemir) siyah çelenk bırakmayacak. Bizler kavgayı bitirdik, siyah çelenk dönemini bitirdik" dedi.

Uysal, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla Atatürk Anıtı'ndaki törenin ardından İnönü Parkı'ndaki Cam Kafe'de, töreni izleyen gazetecilerle sohbet etti.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve bazı ilçe yöneticilerinin de katıldığı sohbette, ilçede Devlet tarafından yapılan yada yapılmayan hizmet ve projeler üzerinde konular tartışıldı.

Bu arada, başkan Uysal, haber niteliği taşıyabileceği söyleminin ardından Karadeniz Ereğli Belediyespor'un, 3 Lig yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

O DEVİR BİTTİ!!!

Bu konuda ilçedeki bazı kurum ve kuruluşlar ile kişilerin kulübe maddi destek sağladıklarını, Erdemir'den kurulacak diyaloglarla destek alabileceklerini vurgulayan Uysal, şunları kaydetti:

"Karadeniz Ereğli Belediyespor, hiçbir zaman Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'na (Erdemir) siyah çelenk bırakmayacak. Bizler kavgayı bitirdik, siyah çelenk dönemini bitirdik. Tekrar eski günlere dönüp de, oraya siyah çelenk bırakalım, buraya yürüyüş yapalım devri artık bitti.

Gazetecilerin, "Erdemir'den kulübe ekonomik destek talebinde bulundunuz mu, her hangi bir katkı aldınız mı?" sorusuna Uysal, "her zaman bulunuluyor. Karşılığı alınır, merak etmeyin. Ama bunu siyah çelenk koyarak değil, diyaloglarla sağlayacağız. O devri bir daha açmayacağız" dedi.

Uysal, bu arada başlattıkları kampanya kapsamında kulübe çeşitli kurum, kuruluş ve kişilerden ekonomik destekler geldiğini hatırlatarak, "Ereğli Belediyespor'un çıktığı yolda başarılı olabilmesi için elinden gelen gayret ve çabayı gösteriyor" diye konuştu.

Sohbette yer alan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu'nun, "olmazsa fabrika sahalarında B18 uygulaması yapalım" espriye dönük sözleri, gazeteciler tarafından "geçmişte onu yapan bugün görevde yok" şeklinde espriyle karşılık verdiler.

POSBIYIK SİYAH ÇELENK BIRAKMIŞTI!

Hatırlanacağı gibi, eski Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, "Erdemir'in kente verdiği içme suyu ile sulama suyundan para talep ettiğini ileri sürerek, nereye gidileceğini bildirmediği basın mensupları ile bindiği otobüsle Erdemir Ana Kapı'ya gelinmiş, burada otobüsün bagajından çıkarılan ‘sürpriz' siyah çelenk kapıya konulmak istenmişti.

Yaşanan bu tablo, Erdemir ile Belediye arasındaki iplerin kopmasına sebep olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER