Milletvekili Yavuzyılmaz’dan Çarpıcı Çates açıklaması: "Milletvekilleri kimin vekili ?"

Sanayi Bakanlığı bütçesinin TBMM’deki görüşmelerinde, günde 30 bin ton kömür yakıp, 7,5 ton kül çıkaran termik santrallere devletin teşvik verdiği açıklandı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ÇATES’e 2019 yılında 41 milyon lira kapasite mekanizması teşviki verildiğini söylerken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bunu ilk defa duyuyorum, benimle alakası yok” cevabını verdi.

Milletvekili Yavuzyılmaz’dan Çarpıcı Çates açıklaması: "Milletvekilleri kimin vekili ?"
Sanayi Bakanlığı 2020 bütçesinin TBMM'deki görüşmelerinde, günde 30 bin ton kömür yakıp, 7,5 ton kül çıkaran ve zehir saçan termik santrallere devletin 76 milyon lira teşvik verdiği açıklandı. Görüşmelerde havayı kirletin 13 termik santrale baca filtresi ve arıtma cihazı takmadan 3 yıl daha çalışma izni verilmesi tartışıldı.
CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “Zonguldak'ta Çatalağzı Termik Santrali'ne 2018 yılında 35 milyon, 2019 yılında 41 milyon lira kapasite mekanizması teşviki verildi” dedi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bunu ilk defa duyuyorum, benimle alakası yok” cevabını verdi.
Milletvekili Yavuzyılma’ın bu teşvikin Enerji Bakanlığı üzerinden verildiğini söylemesi ve TÜİK verilerine göre de, termik santrallerde 14 bin tonu tehlikeli olmak üzere toplam 26,1 milyon ton atık oluştuğuna da dikkat çekildi.
Öte yandan, Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz Elmas Tv ekranlarında yayınlanan Günün Manşetleri programına telefon bağlantısı ile katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Maddenin onaylanmaması için büyük mücadele verdiklerini söyleyen Milletvekili Yavuzyılmaz şu ifadelere yer verdi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 11:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus Emre Taşçı
Yunus Emre Taşçı - 11 ay Önce

Zonguldak'ın tek vekili helal olsun size

SIRADAKİ HABER