MHP’den CHP’ye destek… Belediye Meclisinde su tartışması!

MHP’den CHP’ye destek… Belediye Meclisinde su tartışması!

Zonguldak Belediye Meclisi’nde CHP’li  ve MHP’li üyeler ile Ak Parti grubu arasında su tartışması yaşandı. CHP, Ak Parti’den Belediye Başkanı seçilen De. Ömer Selim Alan ve meclis üyelerinin suya indirim konusunda verdikleri sözleri hatırlatarak su fiyatlarında yüzde 40 indirim yapılması yönünde bir önerge verdi. Önerge üzerine söz alan CHP’li Dr. Atınç Kayınova verilen sözlerin takibi ve tutulması adına bu çalışmayı yaptıklarını belirterek yapılan bazı uygulamaları örnek gösterdi.  Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın şehir dışında bulunması nedeniyle yerine vekalet eden Murat Uzun ile Atınç Kayınova arasında karşılıklı konuşmalar şeklinde devam eden toplantıda Kayınova; “Bunu burada konuşmak bile ayıp” sözleriyle dikkat çekti. Murat Uzun konunun ilerleyen günlerde birlikte yapılacak bir toplantı ile karara bağlanması gerektiğini belirterek CHP’nin önerisinin gündeme alınmak istenmesine karşı çıktı. Uzun, verilen sözlerin arkasında olduklarını belirtirken Kayınova ise bu duruma tepki gösterdi. Yapılan oylamada MHP’li iki meclis üyesi Ömer Ay ve Okan Doğramacı’nın da CHP’nin önerisinin gündeme alınması yönünde oy kullanması dikkat çekti. Önergenin gündeme alınması oy çokluğu ile reddedildi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Damla
Damla - 4 ay Önce

Ekonomist işi ne oldu. Zonguldak caddeleri ekonomist dolu. Okul arkadaşı ve eski milletvekilinin oğlunu almak için bir sürü film dönüyor.

Erdal
Erdal - 3 ay Önce

bu nasıl bir iştir. çocuk oyunu mu bu. festival kararını alırken abilerinden izin almadın mı. iki buçuk ay oldu Zonguldak ta henüz bir hizmet yok. su fiyatlarını seçim sırasında indireceğini söyleyip halkı kandırıyorsun. bu nasıl bir iştir. belediye başkanı olduğunu unuttu galiba. önceki belediye başkanı neden değişti ki. şimdikinden on kat iyiydi. karar verildi mi bir şeyi yapardı. festival iptal etmek için böyle kıvırmazdı. arkadaşını ekonomist olarak belediyeye almak için murat uzun a vekalet bırakıp ankara ya kaçıyor. arkadaşını film çevirip belediyeye yüksek maaşla aldırıyor. mühendis alırsında anlarız, ekonomistin nesi eksik her yer mezun dolu. senin arkadaşından çok daha değerli ekonomistler var. aldırdığın arkadaşın belediyeye paramı basacak ne özelliği var. İl başkanı neden müdahale etmiyor böyle şeylere. insanların gözünün içine baka baka insanları salak yerine koymanın faturası kesilir.

SIRADAKİ HABER