Mazbatasını aldı...

Mazbatasını aldı...

Mazbatasını aldı...

AK Parti Zonguldak 6. İl Başkanlığı Olağan Kongresinde yeniden güven tazeleyerek İl Başkanlığına seçilen Zeki Tosun, Zonguldak Adliyesi merkez ilçe seçim kurulundan mazbatasını aldı.

6. Olağan Kongrenin ardından 30 kişilik yönetim listelerini oluşturduklarını belirten Başkan Zeki Tosun;
"Bugün İl Yönetimimiz ve İlçe Başkanlarımız ile birlikte mazbatamızı aldık. Yönetimdeki arkadaşlarımızla beraber Zonguldak için neler yapabiliriz diye araştırıp yolumuza devam edeceğiz. Önümüzde 2019 yerel seçimleri, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 2023 hedefleri var. Ben bize destek veren kardeşlerimize teşekkür ediyorum. 3 yıl İl Başkanlığı yaptım, bu 3 yıl zor bir dönemdi. AK Parti'nin kuruluşundan bu güne kadar içerisindeyim, ancak partimiz 3 yılda zor dönemler atlattı. 3 yıl içerisinde seçim çok oldu, bir darbe teşebbüsü yaşandı, FETÖ belasıyla uğraştık. Ama yılmadık, arkadaşlarımızla beraber mücadele ettik, Zonguldak'ın daha ileriye gitmesi için mücadele ettik" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın AK Parti İl Kongresi'nde gerçekleştirdiği konuşmada verdiği sözleri takip edeceklerini ve bir an önce hayata geçirmek için çalışacaklarını belirten Tosun;
"Cumartesi günü Başbakanımızın ve Sayın Bakanlarımızın da katıldığı İl kongremizde Sayın Başbakanımız Zonguldak için çok güzel müjdeler verdi. Bu müjdeleri takip edeceğiz, bunların hayata geçmesi için de elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Arkadaşlarımızla görev dağılımımızı gerçekleştireceğiz ve bir an önce çalışmalara başlayacağız. Önceki dönemde bizimle birlikte olan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Bu yapılanlarda onların da emeği var. Yeni seçilen arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Zonguldak için el ele vereceğiz, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı yapacağız. Kongreler zor bir süreçtir. Bu süreçte bizlere destek veren Zonguldak milletvekillerimize, kongremize katılarak bize değer veren Başbakanımıza bakanlarımıza ve Genel Merkez Yönetimimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER