Madenden acı haber geldi: Kurtarılamadılar

Kilimli'ye bağlı Karadon Subatan Mahallesi’nde kaçak olduğu iddia edilen maden ocağında göçük meydana geldi.

Madenden acı haber geldi: Kurtarılamadılar

Zonguldak'ta kaçak olarak işletildiği iddia edilen maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan iki işçiyi kurtarma çalışmaları sürüyor. Öte yandan TTK Tahlisiye ekipleri de göçüğün meydana geldiği ocağa girdi.


Kilimli ilçesine bağlı Subatan Mahallesi'nde kaçak olarak işletildiği iddia edilen maden ocağında 18.00 sıralarında göçük meydana geldi. Göçükte ilk belirlemelere göre Erkan Cankurt (45) ve Hasan Yıldız (30) isimli maden işçileri mahsur kaldı.


Haber verilmesi üzerine olay yerine AFAD, 112 Acil Sağlık, polis ve TTK tahlisiye ekipleri sevk edildi. Tahlisiye ekipleri hazırlık çalışmalarının ardından ocağa giriş yaptı. Öte yandan maden ocağına çok sayıda malzeme takviyesi yapıldı.

Hasan Yıldız (30) isimli işçii kurtarma ekipleri tarafından madenden yaralı olarak kurtarıldı. Yaralı madenci ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Maden işçisi Erkan Cankurt (45) ise hayatını kaybetti.

Yaralı olarak çıkartılan Hasan Yıldız'a ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından ambulansta kalp masajı olarak yapıldı. Ancak yaralı madenci Hasan Yıldız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER