Liman Arkasında!

CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz halka kapatılan Liman Arkası'nda askeri yetkililerle görüştü... Yavuzyılmaz, uygulamadan vazgeçilmesi için Vali Ahmet Çınar ile görüşeceklerini söyledi...

Liman Arkasında!

Zonguldak Liman Arkası'nda bulunan Bot Komutanlığı'na tahsisi edilerek halkın kullanımına kapatılmasının gündeme gelmesiyle birlikte CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz incelemelerde bulundu. Askeri yetkililerle görüşen Yavuzyılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"70 yıldır halka açık olan Zonguldak Liman Arkası yolları yetkililer tarafından halkımıza hiçbir açıklama yapılmadan araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

Bugün açıklama almak için yolu demir kapıyla kapatan Sahil Güvenlik komutanlığımıza gittik.

Yolun güvenlik gerekçesiyle kendilerine tahsis edilmesiyle özel güvenli bölge haline geldiği için kapatıldığını söylediler.

Yıllardır binlerce kişi bu yollarda yürürken güvenlik sorunu yaşamayan Sahil Güvenliğe güya hangi güvenlik tehlikesi nedeniyle bu yürüyüş yolu tahsis ediliyor?

Halk olarak Vali Bey'le görüşeceğiz. Zonguldak'a gelen bürokratlar birkaç yıl içinde tayin olup gidiyor. Geriye halka sormadan halka rağmen aldıkları kararları bırakıyorlar.

En kısa sürede sayın Vali Bey'le görüşüp sürecin halkımız lehine neticelenmesi için çalışacağım"

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER