Kura çekiminde olası tehlikeler neler? Gözler TTK'ya alınacak işçilerin kurasına çevrildi

Kura çekiminde olası tehlikeler neler? Gözler TTK'ya alınacak işçilerin kurasına çevrildi

Zonguldak'ta tüm gözler haftasonu TTK ya alınacak 1000 işçinin kura çekimine çevrildi. Gazeteci Adnan Küçükvar Elmas TV de yaptığı canlı yayında, kura çekimlerini değerlendirdi. Küçükvar'in yaptığı açıklama şu şekilde; “Kura çekildi tamam ama diyelim ki aynı köyden 10 kişi çıktı. Ama bitişik köyden 1 tane kişi bile çıkmadı. Şimdi burada bir şaibe aranır mı? Ya da bu TTK’ ya alınacak bin işçi için 35 bin kişinin başvurduğu yerde bin kişi  alınacak geriye kalan 34 bin kişinin morali bozulacak . Bu siyasi iktidarın alehindemidir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mart ziyaret öncesinde ki tartışma konusundan bir tanesidir. Diğer bir tartışma konusu Türkiye Taş Kömürü Kurumu 50 bin TL vererek bir çekiliş makinası aldı . Ancak bu hafta yapılacak çekiliş bu alınan çekiliş makinesiyle yapılmayacak. Nedeni iste bu makineyle yapılacak olan çekilişin 200 gün sürmesidir. TTK yetkilileri bu olayı Noter huzurunda çanaklara doldurulan isimlerle çekilişi yapmaya karar verdiler. Ortaya çıkan başka sıkıntı Noter vekilinin Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı olması muhalefet partililerin radarına takıldı. Madem bu işçi alımları çekiliş yoluyla uzun süreceği için Noter vekiline verdiler. Bu makineninde bir servet olarak 50 bin TL yi depoda tutmak yerine bir an önce satılması lazım.”

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 11:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
#adilkuraolsun
#adilkuraolsun - 1 yıl Önce

İnşaAllah ihtiyacı olanlara çıkar ama lütfen adil olunsun rabbim adil olmayan bir kurayla çalışmayı kimseye nasip etmesin.

Bahattin karagun
Bahattin karagun - 1 yıl Önce

Benim dilegim ttk icin kim faydali olacaksa işine iş yerine sahip cikacak insanlarin girmesi .....rabbim ihtiyaci olanlara kalbi guzel insanlara nasip etsin.

Sezai Karakoç
Sezai Karakoç - 1 yıl Önce

Hadi buyur şimdi buradan yok kafalarda delice sorular

Ye ye bitmio ttk
Ye ye bitmio ttk - 1 yıl Önce

Nerden çıktı çekiliş makinası mı alınırmış bir işçi alımı için işte bu yüzden batıyor ttk

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

2. Noter varken neden 1. Noter katibi çekiyor kurayı.

ahmet yive
ahmet yive - 1 yıl Önce

kesinlikle hile yapacaklar çanaklara torpilli isimleri dolduracaklar piyango gibi sayı toplari ile çekilmeli

P.A.Ü
P.A.Ü - 1 yıl Önce

İnşAllah ihtiyacı olan işine kuruma sahip çıkacak arkadaşlara nasip ölür. Bir üretim işçisi olarak TTK nin yangelip yatma yeri olmadığını çok iyi bilenlerdenim. Yer altında işçilik zor herkes maaşımıza gözdikiyor ama hakkıyla çalışana az bile. Çalışmakta gözü olmayana nasip etme Allah'ım. Bizler çok gördük işine sahip çıkmayanları.

Murat
Murat - 1 yıl Önce

Akp yapacağı niye yaptı oğlum Atakan Arslan 01415 bu numaraya isabet etti daha sonra listeye baktık başka kişi var bu adetmi hani adet diyorlar Allah belanılarını versinler haram zıkkım olsun inşAllah 31 Mart bizde sandıkta gõrüşceğiz inşAllah

SIRADAKİ HABER