Külünk, Ereğli'den seslendi...

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk Kdz. Ereğli’ye geldi...

Külünk, Ereğli'den seslendi...

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Sağlık Sen Kdz. Ereğli temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Bir millet diriliyor, bir millet uyanıyor' konulu konferansa katıldı. 
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk konuşmasında Türkiye üzerinde oynanan oyunları anlatarak, yerli ve milli olmanın önemine değindi. Külünk insanlığın bir kez daha Anadolu topraklarında yükseleceğini söyledi. Osmanlı'nın çökertilmesiyle zulmün payitaht kılınmaya başlandığını belirten Külünk "Osmanlı'yı çökerttiler, zulmü payidar kılmak istediler. Ancak bunun daim olması mümkün değildir. Biz de geri çekildik. 24 milyon kilometrekarelik Akdeniz'in Türk gölü olduğu bir zamandan Anadolu topraklarına geri çekildik. Biz yenilmedik, çökmedik, geri çekildik. Çünkü batı 18 ve 19. Yüzyılda akıl üstünlüğünü ele geçirdi. Ele geçirdiği akıl üstünlüğü üzerinden fiziki galibiyeti elde etti. Bu akıl ve fiziki galibiyet karşısında yeni baştan derlenip toparlanmak, dışarıdan fetret devri olarak görülen bu zaman diliminde biz yeni baştan bir yükselişin hazırlığını yaptık. O yükseliş insanlık için mukadder bir yükseliştir" dedi.

Konferansta konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise yerli ve milli dendiğinde akla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geldiğini belirterek dünya mazlumlarının ona ihtiyacı olduğunu söyledi. Çaturoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sahip çıkmanın Türkiye'ye ve dünya insanlığına sahip çıkmak anlamı taşıdığını vurguladı.

Konferansta Memur Sen ve Sağlık Sen temsilcileri katılımcılara teşekkür etti.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'a Metin Külünk'e teşekkür ederek, kendisine çeşitli hediyeler takdim etti.

Gülüç'te ki bir otelde düzenlenen konferansa Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER