KPSS şartı yok… TKİ’ye 15 bin kişi alınacak

KPSS şartı yok… TKİ’ye 15 bin kişi alınacak

KPSS şartı yok… TKİ’ye 15 bin kişi alınacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı tarafından yapılan açılmaya göre Türkiye Kömür İşletmeleri bünyesinde çalıştırılmak üzere toplamda 15 bin 500 personel kontenjanıyla alım yapılacağını açıkladı. Türkiye Kömür İşletmeleri bünyesine alınacak olan personel alımı detaylarını derleyerek haberimize hazırladık.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından istihdam çalışmalarına yönelik yapılan açıklamaya göre Türkiye Kömür İşletmeleri bünyesine çok sayıda personel alımının yapılacağı açıklandı. Yapılacak personel alımlarıyla birlikte 15 bin 500 kişinin yeni işleriyle daha uzun süre çalışabileceğini açıklayan bakan aynı zamanda bu kadar işçinin Türkiye Kömür İşletimleri bünyesinde yeni bir enerji katacağını açıklayarak yapılacak personel alımı için heyecanlı olduklarını bildirdi.

PERSONEL ALIM İLANLARI NE ZAMAN YAPILACAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yapmış olduğu açıklama ile birlikte TTK bünyesine bin 500 kişilik bir personel alımı olacağını açıklamıştı. TTK bünyesinde alınacak olan personeller için başvuru tarihi belirlenmez iken Bakan Fatih Dönmez, çalışmaların devam ettiğini 2018 senesi bitmeden alımların başlanacağını bildirdi. Bizlerde İşin Olsa ekibi olarak TTK bünyesine alınacak personel alımlarını adım adım takip ederek sizler için anlık olarak haber sitemizde paylaşacağız.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesine yapılacak olan personel alımları için belirlenen genel şartları şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olmak, herhangi bir sağlık sorununu bulunmaması, adli sicil belgesinin temiz olması, adli soruşturmadan olumlu puan alınması, askerlik sorununun bulunmaması" adaylardan istenilen genel şartlardandır. Özel şartlar yapılacak olan başvuru tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte adaylara duyurulacağı açıklandı.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 15:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 6 ay Önce

Tki mi ttk mı başlık içerik farklı

Doğancan Demircan
Doğancan Demircan - 6 ay Önce

Ne güzel kafalar bunlar hiçbir yer alyı ve yer üstü bilgi birikimi olmayan ve tamamen vasıfsız kişilerden oluşan ve dünyalar kadar eksiği bulunan işletmelerin sırf para kazanabilmesi için her şeylerini heba edecek 15.500 koyun arıyorlar tebrik ederim önce bakanlık adam gibi işinin ehli insanları görevlendirsin kontrollere sonra firmalar ve devletin elinde olan tabi satılmadık kaldıysa kömür işletmesi bunların eksik malzeme ve teknolojik çözümlerini tamamlasınlar sonra bulsunlar işçiyi.

Yıldırım  g
Yıldırım g - 6 ay Önce

18 yaş sınırı diyorsunuz bide askerlik sorunu olmasın diyorsunuz tc askere kaç yaşında başlatılıyor 18 mi 20 mi

SIRADAKİ HABER