Koordinasyon toplantısında "korkuluk" krizi

Koordinasyon toplantısında "korkuluk" krizi

Zonguldak 2019 yılı 1’inci dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Erdoğan Bektaş, 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri’nde aday olan belediye başkan adaylarına ve siyasi partilere başarılar diledi. Seçimlerin vatandaşın siyasi partilere ve adaylara verdiği bir karne olduğuna dikkat çeken Vali Erdoğan Bektaş, “Belediye Başkanlarımız ve siyasi partilerimiz mahalli idareler yerel seçimlerine hazırlanıyorlar. Vatandaşlarımız 31 Mart’ta seçilmiş arkadaşlarımıza bir not verecek. Biz karnelerimizi başka zamanlarda alıyoruz ama seçilmiş arkadaşlarımız karnelerini 31 Mart Yerel Seçimleri’nde alacaklar. Esas olan vatandaşın kanaati ve verdiği nottur. Ben seçime katılan bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Seçimlerin ülkemize, yöremize hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı. Toplantı kurumların yatırımlar ve çalışmalar hakkında verdiği brifing ve raporlarla devam etti.
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Zonguldak-Ankara Karayolu’nun korkulukların olmaması nedeniyle yaşanan ölümlerde gündeme geldi. Karayolları Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi,  “Devrek-Zonguldak arasındaki ihtiyaç olan yerlere beton korkuluklardan son 2 ay içerisinde toplamda 700 metre yerleştirdik. Şu anda da nakliyelerimiz devam ediyor. Toplamda 30 kilometrelik beton korkuluk alımı için yetki istedik. Eğer yetki gelirse ve bu alımı gerçekleştirirsek ihtiyaçların tamamını karşılayacağız” dedi. Zonguldak halkının yolda meydana gelen ölümlü trafik kazalarının ardından daha detaylı bir açıklama beklediğini belirten Vali Erdoğan Bektaş, Özendi’den detaylı bilgilendirme istedi. Bunun üzerine Özendi; “Benim toplam yol ağım 4 bin kilometre bölge genelinde. Bunun 800 kilometresinde acil olarak korkuluk ihtiyacı var. Bize mevcut gelen yıllık ödeneklerle şu anda 25-30 kilometre korkuluk ancak yapabiliyoruz. dedi
Vali Erdoğan Bektaş ise “Korkuluk yok diye aracı yoldan aşağıya dereye atmak zorunda değilsin. Şoförlük yol ve araç şartlarına göre yapılan bir eylemdir. Çok sebepleri olan ölümlü trafik kazaları var ve biz bunları biliyoruz. Ama bütün bunlara rağmen ortada bir şey var. Bir kuşku var, bunun adı da korkuluktur.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER