Kızılay'dan çağrı!

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Doktoru Kubilay Demir, artan hava sıcaklıkları ile beraber kan bağış oranında düşme yaşandığını belirtti.

Kızılay'dan çağrı!

Kan ihtiyacının olmadığını ancak bağış sayısında azalma olduğunu belirten Demir; “Zonguldak Kızılay kan bağış merkezi olarak Vatandaşlarımızın kan ihtiyacını karşılayabilmek adına geceli gündüzü çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sıcaklıkların yüksek seyretmesi sebebiyle her zaman söylediğimiz gibi kan bağışı oranları düşmekte ve sıcak hava koşulları sebebiyle kan bağışında bulunursam acaba sıkıntı olurmu diye düşünüp ve bağışçılarımız sayısında azalma  yaşamaktadır. Bu konuda duyarlı Vatandaşlarımızın hasta yatağında kan bekleyen bir nevi Can bekleyen vatandaşlarımızda Deva olabilmek amacıyla kan bağışına bekliyoruz.
Her zaman söylediğimiz gibi unutmamak gerekir kan yapılamayan tek ilaçtır. Bunun tek kaynağı Biz insanlardır  sağlığınız sıhhatiniz elverdiği sürece erkekler 3 ayda bir bayanlar 4 ayda bir olmak üzere düzenli olarak kan bağışında bulunabilirler. ilimizde yaşanan sıcak hava koşulları sebebiyle kan bağış oranlarımız çok azaldı. zaman zaman şehir merkezinde düzenlemiş olduğumuz gezici ekip faaliyetlerimize kan bağışlama bekliyoruz.” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER