Kavşak tartışması büyüyor... Akdemir'den sert cevap...

Kavşak sorunu büyüyor... Akdemir'den sert cevap...

Kavşak tartışması büyüyor... Akdemir'den sert cevap...

Ak Parti Merkez ilçe Başkanı Mustafa Çağlayan geçtiğimiz gün Uğur Mumcu Kavşağı ve yeni yapılan Zonguldak temalı heykel ile ilgili Belediye Başkanı Muharrem Akdemir'e yönelik sert eleştirilerde bulunmuştu. Bunun üzerine Başkan Akdemir'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.


"TALİHSİZ BİR KONUŞMA OLMUŞTUR,GENÇLİĞİNE VERİYORUM"

Başkan Akdemir yaptığı açıklama da, "Benim nasıl çalıştığımı nasıl bir ses felsefe içerisinde olduğumu herkes çok iyi bilir. Bu çok talihsiz bir konuşma olmuştur. Ben halkı kandırmak veya gösteriş yapmak için çalışan biri değilim ve hiç olmadım. Gecikmenin nedenleri vardır ve bunları açıkladık zaten. Sistemin nedenlerinden dolayı gecikmiştir, görüşünü benimsemiyorum. Böyle bir açıklama talihsiz bir açıklamadır. Gençliğin vermiş olduğu bir heyecandır. Uslup her zaman önemlidir. Biz halkı kandırmak için yola çıkmadık. Seçimler yaklaştı çıkın sahaya kendinizi anlatın. Aday olacaklar, tedbir alarak çıkarlarsa kendilerini en iyi şekilde anlatırlar. Siyaset hizmet içindir ben siyaset yapıyorum. Başkalarını karalayarak bir yerlere giremeyeceğini herkes çok iyi bilsin."

"HERKES FİKİR YÜRÜTMESİN"

Yeni yapılan Zonguldak temalı heykelin maliyetiyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Akdemir; "Biz güzel birşey yapılması için mücadele ediyoruz. Pahalıdır, ucuzdur elbette bir maliyeti vardır. Herkes bir fikir yürütmesin, bildiği konuları konuşsunlar."

"LAF OLSUN DİYE YAPILMADI"

Çağlayan'ın, Uğur Mumcu Kavşağında şöförlere bir kılavuz dağıtsınlar ifadelerine karşılık ise şöyle dedi; "Uğur Mumcu kavşağı bir projedir. Biz karayollarıyla, valilikle, emniyet ve trafik müdürlüğü ile oturduk konuştuk. Teknik arkadaşlarımız bu konuyu hep birlikte masaya yatırdılar. Laf olsun diye yapılmamıştır. Konu ile ilgili bir çok kurumla istişare içerisinde olduk, onlardan fikir aldık. Başta Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü'ne başta şahsım ve Zonguldak halkı adına şükranlarımı sunuyorum, destek oldular. Bu şehirde trafiği rahatlatmayı yıllardır düşünüyoruz. Benden önceki belediye başkanı da düşünmüştür. Bu konu teknik bir konudur. Ancak Zonguldak coğrafi konumu açısından gerçekten farklı bir şehirdir. Ama biz bunu aşacağız kimin için 'halkımız için'. Geç olmuştur, erken olmuştur bunun için alttan bir şeyler aramamak lazımdır. En hızlı hareket etmek isteyen birisiyim, ama bazen olmuyor. Onun gençliğine veriyorum."

"BAZEN ELİMİZDE OLMAYAN NEDENLERDEN GEÇ KALIYOR"

Uğur Mumcu Kavşağının bitiş süresi ile ilgili tarih verebilir misiniz sorusunu yanıtlayan Başkan Akdemir, "havalar güzel gidiyor en hızlı şekilde çalışılıyor,bir an önce bitsin istiyorum. Bunu ben halkımdan daha çok istiyorum. Bazen elimizde olmayan nedenlerle geç kalınabiliyor. Mesela yağmur yağıyor sıkıntı yaşıyoruz. Tabii ki de yağmurun arkasına sığınmıyoruz."

"HEYKELİN BENİM EVİMDEKİ EŞYALARLA NE İLGİSİ VAR"

Yeni yapılan Zonguldak temalı heykel ile ilgili Çağlayan, Başkan Akdemir evinde ki eşyaları bu kadar çok değiştiriyor mu? sorusuna ilişkin şunları söyledi: " Soruların altında yatan nedeni çok merak ediyorum. Bir şehrin sadece su borusunu değiştirmek, kanalı değiştirmek iş değildir. Bir şehri görsel olarak da düşüneceksiniz. Daha önceden böyle bir alan yoktu ama şu anda alan büyüdü ve büyüdüğü için o konuma uygun konuyu gerektirdi. Heykelin nedir, nasıl olmalıdır ? maliyetleri ne olmalıdır ? bunlar düşünülüp yapılmıştır. Görecelidir her şey, kimileri beğenir kimileri beğenmez, buda çok doğaldır zaten. Bazen benim kıravatımı bile beğenmezsiniz size göre güzel değildir ama ben kendime yakıştırırsam takarım. Evindeki koltuğu değiştiriyor mu değiştirmiyor mu? Heykelin, benim evimdeki koltukları ne alakası var? Bir şehire 30-35 metre karelik bir alan kazandırmışsınız ve bir konuyu yerleştireceksiniz. Güzel olmamıştır ucuzdur veya pahalıdır, ben saygı duyuyorum. Herkese göre değişik anlam taşıdığı için bu işler görüşlerine saygılıyım. Ama iyi bilinsin ki bunlar herkes tarafından enine boyuna araştırıp tartışılıp masaya yatırılmıştır."

 

"YAPABİLDİĞİMİZ KADARINI YAPACAĞIZ"

Mahalle yollarına uzun zamandır sıcak asfalt dökülmüyor? sorusunu yanıtlayan Akdemir, "yapabildiğimiz kadar yapacağız. Kadın doğum hastanesinin olduğu bölüm çok kötüydü gerçekten. Enerji hatlarımız, doğal gaz hatlarımız bizim kendi çalışmalarımız olmuştur. Şu anda havada güzel gidiyor. İnşallah iki veya üç gün içerisinde asfaltı bitirip orayı kurtarmış olacağız. Mahallelerimizde parke çalışmalarımız çok yoğun bir şekilde devam ediyor. Eksik olan yerler yapılacaktır."

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER