"Karşılaşacağınız sonucu bilemezsiniz"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kontrollü normalleşme kapsamında kısıtlamaların kalkması ile ilgili önemli bir uyarıda bulundu. Sosyal medya hesabından "Eğer tedbirlerle kendinizi virüse karşı güvenceye almazsanız, karşılaşacağınız sonucu bilemezsiniz." vurgusunu yapan Koca, çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

"Karşılaşacağınız sonucu bilemezsiniz"

1 Haziran itibarıyla tüm Türkiye’de kısıtlamalar kalktı. Sağlık Bakanlığı birçok alanda corona virüsü önlemlerini açıklarken, Koca kısıtlamaların kalkması ile ilgili vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sokağa çıkma kısıtlamasının kalkmasının her şeyin normale döndüğü anlamına gelmemesi gerektiğini belirtti.

“SİZE ÇİNCE KADAR YABANCIDIR”

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması, her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin. Eğer tedbirlerle kendinizi virüse karşı güvenceye almazsanız, karşılaşacağınız sonucu bilemezsiniz. Türkçesi: Bir koronavirüs hastasının yoğun bakımda yaşadıkları size Çince kadar yabancıdır” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
bir gurup vatandaş+
bir gurup vatandaş+ - 1 ay Önce

Maske sosyal mesafe yaşamın bır parçası oldu.Fakat Zonguldak ta uygulama sıfır. Birde maskesiz gezene para cezası var deniliyordu. Örneğin Romenler maske takmıyor. Onların ayrılacağımı var. Onlarında takması gerekmiyormu. Hani ceza Zonguldakta deneti sıfır.Yetkililere Duyurulur.

SIRADAKİ HABER