Karaveli, 2018 yılını değerlendirdi...

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, basın toplantısı düzenledi.

Karaveli, 2018 yılını değerlendirdi...

2018 yılını değerlendirecek olan Karaveli, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, basın mensuplarıyla bir araya geldi.
2018 yılı yatırımlarını değerlendiren ve 2019 yılında hayata geçirilmesi hedeflenen projeler hakkında bilgi beren Necdet Karaveli, sıcak asfalt, turizm ve tarıma yönelik yatırımlar konusunda açıklamalarda bulundu.
Köylerde kaliteli yol çalışmaları yaptıklarını belirten Necdet Karaveli, “Köylerimizde 1’inci derece asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor. Biz bölgelerimizi 3’e bölerek standardı yüksek ve kaliteli yollar yapıyoruz. Bu yıl Ereğli ve vadi bölgemizdeki çalışmalarımızı da tamamlayacağız. 100 kilometrenin üzerinde bir asfalt çalışması yaptık. KÖYDES üzerinden vadide de asfaltlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bartın soğuk beton uygulamasına başladı. Biz de bu konuda bir karar vermeliyiz. Soğuk beton ile kar yağmadığı sürece yol yapabiliyoruz. Bununla ilgili sıcak asfalt mı, statik kaplama mı yoksa soğuk beton uygulaması mı yapacağız? Bunun kararını önümüzdeki dönem içerisinde vereceğiz. Köylerde parke çalışmalarımız da güzel bir şekilde devam ediyor. Çizgisiyle, bariyeriyle güvenli bir sıcak asfalt yollar yapıyoruz köylerimize” dedi.
Köylerde yaşayan vatandaşların sağlıklı içme suyuna kavuşması için İl Genel Meclisi olarak yatırımlar yaptıklarını belirten Karaveli, “Su konusunda 11 milyon TL’lik çalışmamız oldu. Yaz mevsiminde kaynakların azalması neticesinde sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Ancak sondaj çalışmalarıyla bunu da aşmaya çalışıyoruz. Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı içme suyu kullanmaları için depolarımızı fayans kapladık, ilaçlama sistemlerimizi gerçekleştirdik. Su depolarımıza güneş paneli sistemini kurarak deneme çalışması yapmıştık. Bunun devamını getirmeyi hedefliyoruz. En büyük sorunlarımızdan birisi araçlarımızın eksikliği ve eski olması. Bu eski araçları tasfiye etmeye başladık. Sayın Valimizle önümüzdeki dönem için bunun çalışmalarına başladık. Yenileri eklenecek ve araç sayımız artacak” şeklinde konuştu.
Turizm noktasında önemli çalışmalar yaptıklarına ve bunların da kısa sürede hayata geçeceğine dikkat çeken Necdet Karaveli, “Devrek Bastın Çarşısı’nda artık sıkıntılar olsa da sonuna geldik. 4-5 ay sonra tamamlanmış olacak. Şelalelerimiz noktasında çalışmalarımız sürüyor. Kadıoğlu Mozaikleri’nin kentimiz için değeri paha biçilmez. Bu mozaikleri turizme kazandıracağız. Harmankaya Şelaleleri bizim için büyük bir önem arz ediyor. 830 milyon TL’lik BAKKA’dan ayrılacak olan parayı buraya harcayacağız. Bu noktada üzerimize düşen 230 milyon liralık parayı da bu bölge için ayıracağız.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER