"Kadınların olduğu yer çiçektir..."

CHP Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman, İl Genel Meclisi Katibi Filiz Ünalsarsık’a ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ sebebiyle karanfil takdim etti...

"Kadınların olduğu yer çiçektir..."

Zonguldak İl Genel Meclisi Mart ayı dördüncü birleşimi İl Genel Meclisi başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili ve CHP Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman, İl Genel Meclisi Katibi Filiz Ünalsarsık'a ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' sebebiyle karanfil takdim etti.

Filiz Ünalsarsık'ta, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlayarak, kadınların olduğu yer çiçektir diyerek teşekkür etti.

Ardından toplantı, yoklama ve bir önceki oturama ait tutanak özetinin okunmasıyla başladı.

Gündemin ilk maddesinde yer alan, Zonguldak Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 15.02.2018 tarih ve 1692 sayılı yazısıyla yeniden görüşülmek üzere iade edilen 09.02.2018 tarih ve 035 sayılı kararımız; İlimiz Kilimli İlçesi Türkali Köyü hudutları dahilinde bulunan 22 Üniteli Motel ve Gazino Tesislerinin satışının reddi hususunun görüşülerek satılmaması için meclisin oyundan geçerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin bir diğer maddesi İlimiz Çaycuma İlçesi Ahatlı Köyü Kutlupınar Mevkiinde 110 ada, 173 nolu parseldeki 5865,59 m²'lik taşınmaz ile ilgili Plan ve Bütçe – İçişleri – Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler – Köylere Yönelik Hizmetler – Çevre ve Sağlık Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları  10 –  2 – 6 – 4 – 2 sai yılı raporlarının görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

İlimiz Kdz. Ereğli, Gökçebey ve Alaplı İlçelerinde bulunan ve kilometreleri ayrıntılı Komisyonlarca hazırlanmış raporda yazılan yolların yol ağına alınması ile ilgili Plan ve Bütçe – Köylere Yönelik Hizmetler – İçişleri – İmar ve Bayındırlık   Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 11 – 5 – 7 – 4  sayılı raporlarının görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

İlimiz Çaycuma ilçesine bağlı Çayır Köyü hudutları dahilinde bulunan ve Türkiye'nin sayılı mağaralarından olan Çayır Mağarası ile ilgili Turizm –  Ar-Ge – Köylere Yönelik Hizmetler – Plan ve Bütçe – Gençlik ve Spor  komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 2 – 2 – 6 – 12 – 2   sayılı raporlarının görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, ilimiz Merkez İncivez Mahallesi Aydoğmuş Sok. 1 pafta, 30 ada 2 parselde 3.788 m² kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan 2 adet ( A-B Blok ) tan oluşan 16 daireli lojmanların mülkiyetli satışı ile ilgili İmar ve Bayındırlık – Plan ve Bütçe – İçişleri – Sanayi ve Ticaret Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 5 – 13 – 8 – 1 sayılı raporlarının görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gelecek toplantının gün ve saatinin belirlenmesi ile toplantı sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER