İŞKUR’dan açıklama: "Yalan beyanda bulunanlar elenecek!"

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na yerüstü işyerlerinde çalıştırılmak üzere Zonguldak Çalışma İş Kurumu aracılığıyla toplam 30 işçi alımı kurası çekildi.

İŞKUR’dan açıklama: "Yalan beyanda bulunanlar elenecek!"
Türkiye Taşkömürü Kurumuna Genel Yatırım ve Finansman programı çerçevesinde yerüstü işyerlerinde çalıştırılmak üzere alınacak 30 işçinin kura çekimi Eğitim Daire Başkanlığında yapıldı. Bu kapsamda, daimi işçi statüsünde çalıştırılmak üzere 12 dökümcü, 4 kaynak işçisi, 2 mekanizasyon ve pres işçisi, 8 talaşlı imalat işçisi, 1 ağaç işleri işçisi ve 3 kalite kontrol işçisi olmak üzere toplam 30 kişinin içinden 4 katı oranında asil 4 katı oranında yedek adaylar seçildi.

YALAN BEYANDA BULUNANLAR ELENECEK

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, Şartname gereği üniversite mezunlarını iş başı yapamayacaklarını belirterek şunları söyledi; Türkiye Taşkömürü Kurumuna alınacak olan 30 nitelikli işçi için 21 Ekim ve 25 Ekim tarihleri arasında başvuruları almıştık. Listeler temizlendikten sonra bugün kuralar çekildi. 1710 kişi başvuruda bulundu ve 140 kişi elendi. Lise ve dengi okul kriterine göre 140 kişi çıkarılmak suretiyle elendi. Başvuru şartlarında üniversite mezunu lisans ve önlisans mezunu olmama şartı vardı. Çekilen kura noter huzurunda yapıldı ve Türkiye Taşkömürü Kurumuna liste teslim edilecek. Bu listenin içerisinde terörle mücadelede yaralananlarda var. Yapılan başvurularda üniversite mezunu olduğunu beyan etmeyen kişiler yapılacak olan mülakatta direk olarak elenecekler. Listede ismi çıkan arkadaşlara hayırlı olsun.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER