İşkur'dan 33 ilde personel alımı...

İşkur'dan 33 ilde personel alımı...

İŞKUR 'da art arda ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda 33 farklı şehre mezuniyet şartsız, ilkokul , lise ve üniversite mezunu personel alımı yapılacağı bildirildi. Buna göre Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde Kadın Giyim Modelist Yardımcısı alınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

"Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, işverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, emekli olmamak, programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, yukarıdaki şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilirler."

İLANLAR GÜNCELLENDİ

Kurs boyunca giderleri ve günlük maaş İşkur tarafından verilecek. Ödenecek maaşlar ve diğer ödemeler ile destekler şu şekilde açıklandı:

  • Katılımcı zaruri gideri (Günlük 77,70 TL, öğrenciler için 58,27, işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL)
  • Geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara 85 TL zaruri gider ödenecektir.
  • Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği program süresince karşılanacaktır.
  • İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi
  • Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular internet üzerinden "https://esube.iskur.gov.tr" ve ALO 170 'ten yapılmaktadır.

Mesleki eğitim kursları şu şekilde;

Kaynak: Kamubulteni

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER