İşçiler ne zaman işbaşı yapacak? Kazım Eroğlu açıkladı!

İşçiler ne zaman işbaşı yapacak? Kazım Eroğlu açıkladı!

-ÖZEL İÇERİK-

TTK’ya işbaşı yapacak bin işçiyle ilgili sağlık raporları tamamlandı. Asli ve yedek listeden çağrılan adayların sağlık raporları tamamlanırken listenin Cuma günü veya önümüzdeki hafta başı genel müdürlüğe teslim edilmesi bekleniyor. İsmi kuradan çıktığı halde başvuru yapmayan 18 kişi ile birlikte toplamda yüz civarında adayın yerine yedek isimler çağrıldı. Sağlık kurulunun vereceği raporlara yapılacak itirazlar bir üst kurul tarafından yeniden değerlendirilecek. Elmas TV Genel Yayın Yönetmeni Atilla Öksüz’ün sorularını yanıtlayan TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu; “Liste henüz bize gelmedi. Liste geldikten sonra güvenlik soruşturmaları tamamlanacak. Mayıs ortası veya en geç mayıs sonuna kadar yeni mesai arkadaşlarımızla çalışmaya başlayacağız” dedi.
Eroğlu ilave 500 işçinin alımıyla ilgili olarak da başvuru tarihini ve kura tarihini açıklayacaklarını belirterek; “Kuraya girmek isteyen herkesin yeniden başvuru yapması gerekiyor. Bin işçi alımı için yapılan başvurular 500 işçi alımı için yapılacak kura çekimlerinde geçerli değil. Başvuruların yeniden yapılması gerekiyor. Kurumumuzdan resmi bir açıklama yapılmadan hiçbir açıklama veya söylentiye itibar edilmesin” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 15:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sahipsiz kentin sahipsiz cocukları
Sahipsiz kentin sahipsiz cocukları - 2 ay Önce

Bari bunda bartın ve karabüğü saf dışı bırakın zonguldak cocugu yesin ekmegi kardemir isci alırken karabük dışı kimseyi almıo

Madenci
Madenci - 2 ay Önce

Bu sefer olsun yaş şartını değiştirin be ya

sahipli kentli
sahipli kentli - 4 hafta Önce

zamanında zorla yenice den madenlere dedelerimizi eletirken oyle dememişler ama Yenicelilerin hakkı var orda....

SIRADAKİ HABER