İl Başkanı ilk kez konuştu! Merkez İlçe Başkanı neden görevden alındı...

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman’ın MYK’ın aldığı karar ile görevinden alınmasının ardından açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı ilk kez konuştu! Merkez İlçe Başkanı neden görevden alındı...

Güney yaptığı açıklamada, Fikret Zaman’ın görevden alınmasında Genel merkezin bir görüşü olduğunu, herkesin koltuklara gelebileceğini ve CHP’nin baki olduğunu belirterek şunları söyledi;

“İlçe başkanımız Fikret Zaman MYK’nın aldığı kararla görevden alınmıştır. Değerli başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu genel merkezimizin görüşüdür. Buna göre bize gelen tebligatta sayın başkanımın görevini bırakılması istenmiştir. Örgütlerden sorumlu Yusuf arkadaşımız geçici görev alacaktır. Bundan sonra da yönetim kurulu kendi arasında ilçe başkanını seçecektir. Biz genel merkezden tekrar bu konuda tebligat bekliyoruz. Tebligat geldiği zaman da ben de il başkanı olarak uygulamasını yapacağım. Bu siyasettir ve herkes koltuklara gelir. Cumhuriyet Halk Partisi bakidir. Görevlerimizi yaparız ve bu ben de olabilirim başkası da olabilir herkes için de geçerlidir. Önemli olan partimizin ayakta kalmasıdır. Bu yönde de arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında da başarılar diliyorum.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER