"İktidar tarafından gündeme alınmamıştır"

Zonguldak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Sekreteri Serpil Dilek Akçın koronavirüs sürecinde esnafın yaşadığı sıkıntılar ile ilgili parti binasında açıklamalar yaptı. 

"İktidar tarafından gündeme alınmamıştır"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yaşama yılının ilk grup toplantısında vatandaşın meclisten sorunlarına çözüm beklediğini söyleyerek, salgında esnafın rahatlaması için iktidardan 17 maddelik bir önlem paketi talebinde bulunmuştu.

Bu kapsamda CHP İl Başkanlığı parti binasında basın açıklaması düzenledi. Toplantıya; İl Başkanı Murat Pulat  Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ve partililer katıldı. Akçın; "Ülkemiz ağır bir salgın sürecinden geçmektedir. Tüm yurttaşlar bu süreçten olumsuz etkilenirken en ciddi sıkıntıyı yaşayan kesimlerin başında esnaflarımız gelmektedir. Salgın döneminde 700 bin esnaf dükkanını kapatırken iktidar, sosyal devlet olarak esnafa karşılıksız olarak tek kuruş yardımda bulunmamıştır. Bu süreçte dükkanını kapatan esnafın her türlü vergi, stopaj, sigorta, kira ve faturalarının devlet tarafından karşılanması taleplerimiz borç içinde yüzen esnafın krediye rahat ulaşabilmesi, sicil affı çıkarılması önerimiz  iktidar tarafından gündeme alınmamıştır." ifadesine yer verdi.
Haber: Ekrem Açıkgöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER