'Hiçbirimiz, hepimiz kadar güçlü değiliz!'

Zonguldak Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu, Afrin’de yapılan operasyonla ilgili basın açıklamasında bulundu...

'Hiçbirimiz, hepimiz kadar güçlü değiliz!'

Zonguldak Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu,  Afrin'de yapılan operasyonla ilgili basın açıklamasında bulundu.

Yönetim kurulu bir araya gelerek, yürütülmekte olan operasyonla ilgili "tek yürek tek vücut olarak savaşmaya hazırız" mesajı verildi.

Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF)Genel Başkanı Gurbet Altay yaptığı basın açıklamasında;

"Türk milleti mazluma asla el kaldırmaz, zalim karşısında asla ve asla eğilmez…"

"Yüzyıllardır daima barışı en başta tutan Türk Ulusu ve Türk ordusu, dünyaya kardeşliği ve insanlığı getirmiştir. Türkiye artık kendi kararlarını, dış güçlerin dayatması ile değil, milletinden aldığı güç ile almaktadır. Ecdadımız, tarihte dini,dili, ırkı ve düşüncesi ne olursa olsun kardeşçe yaşamıştır. Kalleşçe düşünenlere ve sınırlarımızda gözü olanlara yüce Türk Ordusu gerekli cevabı her zaman vermiştir. Alfabede harf bırakmayan YPG/PYD, PKK gibi toprağımıza göz diken ve de mazlum halkı baskı altında tutan terör örgütlerine karşı, Afrin askeri harekatını Zonguldak Dernekler Federasyonu (ZONDEF) olarak sonuna kadar destekliyor, gerekirse Vatan'ın bir karış toprağını vermemek için her bir ferdimiz askere gitmeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bu vatan, vatanseverlerindir. Vatan hainlerinin değil. Biz Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) olarak şunu çok iyi biliyoruz; "Hiçbirimiz, hepimiz kadar güçlü değiliz!..." anlayışı içinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Yüzyıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşayan Türk'ü, Kürt'ü, Çerkez'i, Alevi'si, Sünni'si ile hep birlikte kardeş kaldık, kardeş kalacağız.

Bizim, kimsenin topraklarında gözümüz yoktur. Sınırlarımızda barışı sağlayıp, kardeşçe yaşamak istiyoruz.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyor, askerimizin bir an önce yuvalarına sağ  ve salim kavuşmasını Yüce Allah'tan temenni ediyoruz. Her zaman barış için, kardeşlik için, büyük Türkiye için ordumuzun yanında olduğumuzu belirtmek isteriz." dedi.


Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2018, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER