"Hayatlarını ortaya koyuyorlar..."

Türk Polis Teşkilatının 173. yıl dönümü nedeniyle Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, beraberinde birimi amirleri ile birlikte Vali Ahmet Çınar’ı makamında ziyaret etti.

"Hayatlarını ortaya koyuyorlar..."

Türk Polis Teşkilatının 173. yıl dönümü nedeniyle Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, beraberinde birim amirleri ile birlikte Vali Ahmet Çınar'ı makamında ziyaret etti.

Vali Çınar Türk polis Teşkilatının 173. yıldönümünü kutlayarak şunları söyledi;

" Öncelikle Cenabı Allah hepsini korusun. Devletimize zeval vermesin. Allah polis teşkilatımızı ve güvenlik güçlerimizi korusun. Polis Teşkilatı insanın, toplumun mutlu edebilmek için huzurunu temin için çalışan, suçların öncelikle önlenmesine yönelik tedbirler alan ve bir suç işlenmemesi, Adalet duygusunun yerine getirebilmesi için adli kolluk görevi çerçevesinde suçluların yakalanmasında da çok başarılı olan bir teşkilatımızdır. Sadece toplumun huzuru için verdiği mücadele değil ama daha çok vatanın bütünlüğünedir. Ülkemizde yaşanan her türlü saldırıya da hem kırsalda, dağlarda, şehirlerde, terör örgütlerine karşı son derece cesurca insan haklarına çok saygılı bir şekilde insani değerlere saygılı bir şekilde canını ortaya koyarak mücadelesini veriyor. En temel görevi olan huzurun sağlanmasını yönelik hem de terörle mücadelede vatanın bütünlüğünün sağlanmasına yönelik mücadelesinde çok şehitlerimiz var. Şehit olanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize hayatlarında mutluluklar diliyorum. Biz onların hepsine minnettarız. Polis teşkilatı herhangi bir kurum gibi değildir. Ülkemizin insanı için ve şehrimizin insanı için hayatlarını ortaya koyuyorlar. Teknoloji ve teknik anlamda kendilerini geliştirmesi gereken bir meslektir. Bu konuda polis teşkilatımız bizim gerçekten iftihar ettiğimiz üzüldüğümüz bir teşkilattır. Son yıllarda özellikle çok büyük ataklar ve sıçramalar yapmıştır. Dolayısıyla onlar bizim gururumuzdur. İnşallah biz de şehrimizde huzurun sağlanması Zonguldaklıların huzurlarının sağlanması için onların bir hizmetkarı olarak bu şehre hizmet ediyoruz. Sanıyorum ki Zonguldaklılar da polis teşkilatımızı çok seviyorlar. Devletimiz daim olacak evvel Allah ebedi olan devletimiz de o devletin içerisinde vazifesini yürüten polis teşkilatımız da ebedi olacaktır. 173 çok küçük bir rakam, gelecekte çok uzun yıllar sonra çok büyük rakamlar olarak bugünleri kutluyor olacağız."

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER