Havalimanlarının otoritesi Zonguldak'a inecek...

Germania Havayollarının iflas etmesiyle kullanıma kapatılacağı gündeme gelen Zonguldak Havalimanı için flaş bir gelişme yaşandı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın girişimi ile DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak bir takım temaslarda bulunmak üzere Zonguldak'a geliyor.

Havalimanlarının otoritesi Zonguldak'a inecek...

Davet etti geliyor

CHP’li Milletvekili açıklamasında DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak’ı Zonguldak’a davet ettiğini ve bu davetin sonucunda önümüzdeki hafta içinde, Genel Müdür Ocak’ın Zonguldak’a geleceğini ifade etti. Yavuzyılmaz ayrıca; “Laf değil icraat üreterek Zonguldak’ın sorunlarını çözmek için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.
Yavuzyılmaz’ın açıklaması şöyle:

İncelemelerde bulunacak 

“Bugün, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Sayın Funda Ocak'la yaptığım görüşme ve kendisini önemle şehrimize davet etmem neticesinde;
Önümüzdeki hafta içinde Zonguldak'a geleceğini, havaalanımızda incelemelerde bulunacağını belirtmiştir.

THY'ye de davet var

Bu ziyarete THY Genel Müdürü Sayın Bilal Ekşi'nin de katılmasının koordinasyon açısından faydalı olacağından hareketle, yarın THY Genel Müdürüne de kendisi davette bulunacaktır.
Bildiğiniz üzere, dün itibariyle Zonguldak Çaycuma Havaalanı'mıza yurtdışından sefer yapan Germania Air firması Zonguldak hattı kar ettiği halde, diğer sefer noktalarındaki zarara bağlı olarak iflas açıklaması yapmıştır. 
Böylelikle %14 kapasiteyle çalışan havaalanımız, daha da atıl bir duruma düşmüştür.

ILS cihazları hazır 

THY iç ve dış hat seferlerinin havaalanımızda başlaması için; ILS cihazının takılması işinin tamamlanması ve uçuşların önündeki maniaların kaldırılması noktasındaki çalışmalarımız, TBMM Genel Kurulu'nda, Kit Komisyonu'nda ve işin koordinasyonunda devam edecektir.
Laf değil, icraat üreterek Zonguldak'ın sorunlarını çözmek için çalışmayı sürdüreceğiz.”

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER