‘’Havaalanı yurtiçi seferleri üniversite için olumlu olacaktır’’

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Karaelmas Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

‘’Havaalanı yurtiçi seferleri üniversite için olumlu olacaktır’’

Rektör Çufalı ziyarete ilişkin yaptığı konuşmada; ‘’Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak,  sivil toplum kuruluşlarını Zonguldak’ta kamu ile halkla ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla çeşitli ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu anlamda Karaelmas Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etmek istedik “ dedi.

‘’34 BİNE YAKIN ÖĞRENCİMİZ VAR’’

Bülent Ecevit Üniversitesi’ndeki öğrenci sayısı ve yeni bölümler açılacak mı sorusunu yanıtlayan Rektör Çufalı şöyle konuştu; “ Şu anda öğrenci sayımız 34 bine yakın civarındadır. Diğer yandan yeni bölümler haricinde yeni programlar açılıyor. Bununla ilgili Alaplı’da, Çaycuma’da yeni programlar açıldı. Devrek’te Adalet Meslek Yüksek Okulu’na ilk defa bu yıl öğrenci alacağız. Bu talebimiz YÖK tarafından karşılandı. Alaplı ve Çaycuma’da da bazı programlara ilk defa öğrenci alacağız. Süreç devam ettiği için talepler de gelmeye devam ediyor. Daha fazla öğrenci almayı düşünüyoruz. 60’tan fazla ülkeden öğrencimiz mevcuttur. Bu yıl itibariyle 1200’e yakın öğrencimiz var. Önümüzdeki yıl da bu sayıyı artırmayı düşünüyoruz.”

‘’HAVAALANI YURTİÇİ SEFERLERİ ÜNİVERSİTE İÇİN OLUMLU OLACAKTIR’’

Havaalanının açılması, üniversiteye nasıl bir katkı sağlayacak sorusunu yanıtlayan Çufalı; “Üniversitemize önemli katkılar sağlayacaktır. Bir kere öğretim üyesi olarak buraya gelmek isteyenler, ulaşım konusunda havaalanını soruyorlar. Normalde kilometre olarak Ankara ve İstanbul mesafe olarak Zonguldak’a çok uzak değil. Hava yolu taşımacılığı ön plana çıktığı için Türkiye’nin en uzak mesafesi bile 1,5 saat sayılıyor. Bu açıdan bakıldığında uzak olmayan Zonguldak zaman itibariyle uzak gibi görünüyor. Bu nedenle öğretim üyelerinin buraya gelmesinde negatif bir unsurdur. Havaalanı yurt içi seferleri başlayınca, bu bizim için çok olumlu bir hizmet olacaktır.”

Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav’da Rektör Mustafa Çufalı’ya ziyaretinden ötürü teşekkür etti.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir
Bekir - 1 yıl Önce

Hayrola öğrencilere ne yaptınız. Basınla yapılan toplantıda 37 binli rakamlarda öğrenci olduğunu açıklamıştınız. Nasıl 34 bine yakın sayısına düştü. Öğrenciyi tekrar saymakta fayda var 26-27 bin falan olmasın! Üniversite neden yerinde sayıyor. Bu genel sekreter ne yapıyor. Geldiği günden bu güne fotografa girmekten başka ne yaptı. Herkes merak ediyor. Yerini tam öğrenmediği için akademiklerle temas kurup dersini aldı. Şimdi dişinin geçtiği gariban sürekli işçilerle uğraşıyor. Kadroya geçerken inzalanan sözleşmeleri cezai müeyyidelerini artırarak yeniden imzalatıyorlar. Mobbing uyguluyorlar tabiki akıl hocası postası azizi vasıtası ile. Kimse unutmasın buraya çok gelen giden oldu. Garibanın ahını almamaya dikkat etmek gerekir.

İhsan
İhsan - 1 yıl Önce

Öğrenciler uçarak mı gelecek. Staj yapan öğrencinin yemeğini bile kestiğiniz yere öğrenci mi gelir. Üniversite geriye gitmeye başladı. Geriye gidiş engellemek için ne yapıyor üniversite yönetimi

SIRADAKİ HABER