Halk tanzim satışı istiyor...

Zonguldak’ta Soğuksu Semtinde kurulan halk pazarında yüksek fiyatlardan dert yanan vatandaşlar büyük illerde kurulan tanzim satış noktalarının Zonguldak’ta da kurulmasını istediler.

Halk tanzim satışı istiyor...

Alışveriş yapan vatandaşların %80’i tanzim satış noktaları kurulmasını isterken diğer yandan %20’si ise çözüm olmayacağını söyledi.

Soğuk halk pazarında alış veriş yapan vatandaşlar tanzim satış noktalarının kurulması gerektiğini fiyatların el yaktığını belirterek şunları dedi;

“Olursa güzel olurdu. Ancak bunun sürekliliği olmaz diye düşünüyoruz. Belediye bize bu hizmeti ne kadar verebilecek. Bir pazar gibi olabilir mi kaç kişiye ulaşacak. Burada birkaç tane esnafa mahkum kalıyoruz.3 liralık meyveyi 5 TL’den alıyoruz. 81 vilayette olsun isteriz. Tanzimin adı geçtiğinden bu yana fiyatlarda düşüş de olabiliyor. Zonguldak’a gelmesiyle birlikte fiyatların daha da düşeceğini inanıyoruz” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 13:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alaattin hc
Alaattin hc - 1 yıl Önce

Zonguldakta adaylarin agzindan halk ekmek ve tanzim satiş kurulacak sözünü duyamadik şu ana kadar.

Hüseyin bezir
Hüseyin bezir - 1 yıl Önce

Pazar yerinde köylü pazarı diye bir kirim var direk üreticiden tüketiciye fakat fiat aynı ne farketti.denetim sart

murat
murat @Hüseyin bezir - 1 yıl Önce

köylüyünun malını elestrcegine bahce yap o zameti sende cek evinde otur ye o köylü gece herkez evinde uyurken 4 te 5 te kalkip bahce suluyo ekim yapiyo biciyo bedavayami yapip getirip şükürsüzleri memnun etcek yok öyle bi dünya

SIRADAKİ HABER