Gazeteciler sergi açtı...

Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD), tarafından “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ve gazetecilerin görev başındaki yaşamını konu alan, ‘Çalışan Gazeteciler Sergisi’ açıldı. 

Gazeteciler sergi açtı...

Belediye Kültür Merkezi’nde açılan sergide pasta kesildi. Açılışa; Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş,  İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Zonguldakspor klüp başkanı Süleyman Caner, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Ali Nuhoğlu, BKM Müdürü Abdullah Bakır, davetliler ve Zonguldak’ta görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile gazeteciler katıldı.

Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin bulunduğu Belediye Kültür Merkezinde açılan sergide gazetecilerin görev sırasında yaşadıkları zorlukları anlatan fotoğraflar başta olmak üzere bir çok fotoğraf sergileniyor. Şehrin duayen gazetecilerin eski fotoğraflarının da bulunduğu sergide medyanın süreci de fotoğraflarla anlatılıyor. Sergi bir hafta boyunca Zonguldak halkına açık olacak.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutlayarak, Burada bir tarih var. Özellikle fotoğraflarla da anlatılmış. Şehrin hafızası ve geçmişini tarif eden bir çalışma olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER