Fotoğrafçılığa Meraklı Gençler Atölyesi

Zonguldak Sergi Odası, bu yılın ilk fotoğraf atölyesi takvimini açıkladı.

Fotoğrafçılığa Meraklı Gençler Atölyesi

Fotoğrafçı İbrahim Akyürek’in eğitmeni olduğu atölye 29 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek. 10-19 yaş dilimine yönelik eğitim, görsel örneklerle “Fotoğrafta görme ve kompozisyon” bilgisini kapsayacak. En az beş öğrenci ile başlayacak elli dakikalık atölye saat 11.00-11.50 arası yapılacak.

Atölye eğitmeni İbrahim Akyürek uzun yıllar Zonguldak’ta birçok okulda fotoğraf bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Bu eğitim kurumları arasında Zonguldak İlköğretim Okulu, Zonguldak TED Koleji, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Filyos Sanat Buluşmaları, Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi, Çelikel Lisesi, Gelik İlköğretim Okulu, Kozlu Alpaslan İlköğretim Okulu yer alıyor.

Fotoğraf makinasının istenmediği, teknik bilgi dışında sadece görme becerisi ve fotoğraf duygusunun aktarılacağı atölye çalışması için 27 Haziran akşamına kadar kayıt olunması gerekiyor.

Katılımcı öğrencilere, Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) ve İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin destek amacıyla Sergi Odası’na gönderdiği görsel yayınlar verilecek.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER