Eylem için Ankara'ya gitti...

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci’nin, Ankara’da gerçekleştirilen ‘Şeker Fabrikalarının kapatılmasına’ ilişkin yapılan kitlesel basın açıklaması sırasında hazır bulunduğu bildirildi.

Eylem için Ankara'ya gitti...

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci'nin, Ankara'da gerçekleştirilen ‘Şeker Fabrikalarının kapatılmasına' ilişkin yapılan kitlesel basın açıklaması sırasında hazır bulunduğu bildirildi.

GMİS'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Demirci, bugün (13 Nisan) Şeker-İş Sendikası tarafından  Etimesgut Şeker Fabrikası önünde düzenlenen eyleme, beraberinde GMİS, Maden Teknik Arama (MTA) Şube Başkanı Durmuş Kılıç ile MTA Şube Yöneticileri ile birlikte katılarak destek verdi.

ATALAY: ‘SIRADAN BAKAMAZSINIZ!

Eylemde basın açıklamasını okuyan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, şeker meselesinin Türkiye'yi ilgilendirdiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Sıradan bir iş yerinde özelleştirme, diye bakamazsınız. Çünkü bir slogan var Türkiye'de, 'Şeker vatandır, vatan satılmaz'. Vatan satıldıktan sonra herkes toprağın altına girsin, bir kıymeti yok ki. Onun için bu kurum bizim için siyasilerimiz önemli. Herkes aklını başına alsın. Bu fabrikalar özelleşirse, kapanırsa nişasta bazlı şeker lobisine prim vermiş olursunuz. Meydanı onlara bırakmış olursunuz."

Başkan Atalay, şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi için topladıkları imzaları Başbakan Binali Yıldırım'a teslim ettiklerini hatırlatarak, bu karardan geri dönülmesini istedi.

Kitlesel basın açıklaması eylemine, bazı CHP milletvekilleri, Türk-İş Başkanlar Kurulu üyeleri, şeker fabrikası çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

Katılanların sık sık "Şeker vatandır, vatan satılamaz" sloganı attığı eylem sırasında polis ise güvenlik önlemi aldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER