"Emekliliğin sıkıntısını dile getiren kimse yok..."

Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği Genel Merkez Teşkilat Sekreteri Mustafa Sarıoğlu, emeklilerin sıkıntılarının dile getirilmesini ifade etti.

"Emekliliğin sıkıntısını dile getiren kimse yok..."

Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği Genel Merkez teşkilat Sekteri Mustafa Sarıoğlu, zaman zaman bölgeye gelerek emeklilerle, işçilerle sorunlar hakkında görüşerek sıkıntıları parlamentoda görev yapan milletvekillerine ilettiklerini vurguladı. Sarıoğlu,
"25 yıl maden ocaklarında çalıştım. 45 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum. Parlamentoda bizleri temsil eden herkes kendi sınıfının mücadelesini veriyor. Emekliliğin sıkıntısını sorununu dile getiren kimse yok. Köylüleri mecliste konuşan yok. İşçilerle ilgili durum orada emekliler ilgili çalışılıyor gibi görünüyor ama yıllardır intibak yasamız çıkmadı. Ne zaman ki işçiler, emekliler, köylüler mecliste kendi konularını dile getirirler anca haklarımızı o zaman alırız. Örneğin köyde bulunan camimizde 7 aydır camimiz yok. Birçok yere sıkıntımızı ilettik ama çare bulunmuyor. Yani köylünün sıkıntısını köylüden başka kimse bilmiyor. Taban inilmiyor. Vekillerimize anlattığımız zaman yapacaklarını söylüyorlar ama ilgilenen yok. Parlamentoda bizi temsil edenler çabalıyor görünürler ama neticede ne emeklinin yasası çıkmış ne de emeklinin sağlık sorunları çözülmüş. Yani kısacası köylünün emeklinin sorunu ile ilgilenen yok. Biz emekliler olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ile görüşmek ve sıkıntılarımızı aktarmak istiyoruz. Köydeki sorunları yukarıdaki insanların üzeine sürekli atmakla bir yere varılmaz tabanda görev yapan ilgililer yetkililer köye gidip görecekler inceleyecekler. Hocamı yok bakacaklar, yol mu bakacaklar sorunumu çözümü için çare arayacaklar" diye ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER