Emekli ikramiyesi ne kadar olacak? Emekliye bayram ikramiye masada...

Emeklilere ödenecek olan bayram ikramiyeleri masaya geldi. Bunun yanında da emeklilere ek ödeme de yapılacak. 2019 yılının ilk ikramiyesi Mayıs ayında yatacak. Ayrıca TÜED bu ödemelerin emekli aylıkları gibi artırılmasını istedi. Eğer bu talep onaylanırsa ödemeler 1102 TL ile 1107 TL arasında olacak. İşte emekli ikramiyeleri ve ek ödemeler hakkındaki tüm detaylar...

Emekli ikramiyesi ne kadar olacak? Emekliye bayram ikramiye masada...

Bu yıl Ramazan Bayramı ikramiyesinin 27-31 Mayıs, Kurban Bayramı ödemesinin de 5-9 Ağustos arasında verilmesi beklenirken, emekliler bin liralık tutarın artırılmasını istiyor.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), "İkramiyeler, 2019 ve sonraki yıllar için emekli aylıkları artışına endekslensin" çağrısı yaptı.

Bu talep hayata geçerse, ikramiye tutarı Ocak ve Temmuz aylarında güncellenecek.

Ocak'ta SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranı olan yüzde 10.19, memur emeklilerine ise toplu sözleşme artışı ve fark olarak yüzde 10.73 zam yansıtılmıştı.

Eğer artış SSK ve Bağ- Kur'luların zamlarına endekslenirse, Mayıs ikramiyesi bin 101 lira 90 kuruşa çıkacak.

Temmuz'da ise bu tutara 2019'un ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam yansıtılacak.

Yani Ağustos ikramiyesi daha da yüksek olacak. Eğer artış memur emeklilerininkine endekslenirse de Mayıs'ta bin 107 lira 30 kuruş, Ağustos'ta bin 162 lira 67 kuruş ikramiye ödemesi yapılabilecek.

KAYNAK: Sabah

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER