Demirci: “Cumhurbaşkanından 1500 daha işçi müjdesi bekliyoruz”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, 4 Mart Pazartesi günü Zonguldak’a gelecek olan Cumhurbaşkanından 1500 daha işçi sözü müjdesi beklediğini söyledi. 

Demirci: “Cumhurbaşkanından 1500 daha işçi müjdesi bekliyoruz”

“KÖMÜR BİZİ ÇIKARTIN DİYE BAĞIRIYOR”

Demirci yaptığı açıklamasında, Ak partili Milletvekillerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kömürün önemini ve değerini anlatmalarını istediğini belirterek; “Cumhurbaşkanının Zonguldak’a gelmesinden çok mutluyum. Zonguldak’ı önemsediğini görüyorum. İnşallah geldiğinde bir önceki geldiğindeki gibi güzel müjdeler verir. Sayın cumhurbaşkanımız Zongulda geldiğinde bin artı 500 işçi alacağını söylemişti ancak biz bin 500 işçinin bir anda alınmasını istemiştik. Maalesef 2019 yılının mart ayına kadar sarktı ve bin kişi alınacak. Diğer 500 işçinin ise ne zaman alınacağı muallaktatır. Cumhurbaşkanı bize işçi sözü verdiği tarihten itibaren 650 kişi emekli oldu. Şu anda bin kişi anlıyor ama 350 kişi alınmış gibi oluyor. Ben buradan tüm ak partililere sesleniyorum. Sayın ak partili yetkileri sizlerde bizlerde buradaki kömürün önemini anlatarak alınacak 500 işçi sayısını biraz daha artırarak bin veya bin 500 sayısı bizim için çok mutlu olur. Çünkü biz kömür çıkartmak istiyoruz. Kömür yer altında duruyor. Kömür bizi çıkartın diye bağırıyor. Biz sağlıklı sıhhatli iş güvenliği ile yeraltındaki kömürü ülke ekonomisine kazandırmak istiyoruz. Dışarı gidecek bir dolarımız yok dışarıdan alınacak kömürümüz yok. Kömürü bizim ihraç etmemiz lazım. Kömürü çıkartmak için de istihtam lazım. Cumhurbaşkanı Zonguldak’a geldiği zaman alınacak 500 kişinin gününü belirler ve 500 sayısının üstüne artı bir sayı zikrederse daha çok mutlu olacağız. Bin 500 daha işçi müşterisi bekliyoruz” dedi. 

“MÜJDE BEKLİYORUZ”

Diğer yandan Zonguldak’ta yolların yapılmadığını eleştiren Demirci, “Görevim icabı Türkiye’nin bütün illerini gezmiş bulunmaktayım. Zonguldak kara yolları bakımından Türkiye’nin en geri kalmış ilidir. Tünellerimiz halen daha açılamadı. Cumhurbaşkanı Zonguldak’a geldiğinde inşallah bunlarında müjdesini verir. Mithatpaşa ve Karadeniz sahil yolu bağlantılarını müjdelerini verirse bölge açısından çok mutlu olacağız. Bu iki müşteri kendisinden bekliyoruz” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER