Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gerekirse kapatın"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, termik santrallerdeki baca gazı filtreleme sistemlerinin mutlak suretle yapılması, yapılmadığı takdirde ceza verilmesi, gerekirse de kapatılması için talimatını verdi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gerekirse kapatın"

"GEREKİRSE KAPATIN"


Son dönemde kamuoyunda gündem olan baca gazı filtreleme sistemi olmayan termik santrallerle ilgili tartışma MYK'nın da gündemindeydi. Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, termik santrallerdeki baca gazı filtreleme sistemlerinin mutlak suretle yapılması, yapılmadığı takdirde ceza verilmesi, gerekirse kapatılması için son dakika talimatını verdi.


BİZZAT TAKİP EDECEK


Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kirliliğe kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Kimse milletin havasını kirletemez. Mutlaka filtreleme sistemi yapılmalı. Bu konuyu da bizzat takip edeceğim" dedi. Toplantıda Erdoğan'ın gösterilen bir fotoğraf üzerine, santral yöneticilerini aradığı ve filtre takmalarını istendiği de belirtildi.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 15:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
veli uzun
veli uzun - 8 ay Önce

Kim kapatacak.Valimi,Zonguldak belediye baskanimi.Kaymakam yada Cevre Bakani yada Enerji Bakani,En yetkili siz ?????? Mademki öyle deniliyor neden filtrelerin takilmasi iki yil uzatildi.Hepsi bos laf.

SIRADAKİ HABER