CHP İl Yönetimi, GMİS’i ziyaret etti...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hakkı Güney ile İl Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Mayıs 2019 tarihinde Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret ederek Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüştü.

CHP İl Yönetimi, GMİS’i ziyaret etti...

Ziyarette GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız hazır bulundu.

Göreve seçilmelerinden dolayı GMİS Yönetim Kurulu’nu kutlayan CHP İl Başkanı Hakkı Güney; “Zor bir dönemde zor bir görevdesiniz. Ama genç arkadaşlarımızsınız. Zonguldak için uğraş vereceğinize kalben inanıyorum.

1 Mayıs’ta gösterdiğiniz büyük etkinlikten dolayı teşekkür ediyoruz.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak il ve ilçe örgütleriyle tam katılım sağlama amacıyla alanda yerimizi aldık.

Alanda verdiğiniz demeç, Zonguldak’a verdiğiniz mesaj, ülkeye verdiğiniz, Hükümete verdiğiniz mesaj güzel bir mesaj. Sizi kutluyorum.

Kıdem tazminatları anlamında mevcut hükümetin yaptığı bu eylem biçimini biz de onaylamıyoruz.

TTK’ya 1000 kişi alacaktık ama o bin kişiyi yerleştiremeden 900 işçi emekli oldu. 500 işçi alımının da hazırlığını yapıyoruz. Zonguldak için zor bir durum.

Birlik, beraberlik içinde olursak, Zonguldak için birşeyler yapacaksak, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman hazırız.

Bizim. Zonguldak’ta Taşkömürü Çalıştayımız vardı. Zonguldak için, Genel Maden-İş için Sayın Genel Başkanımızın sevgisine şahit olmuşsunuzdur.

Biz de Genel Başkanımıza Zonguldak’ı, Genel Maden-İş’i elimizden geldiği kadar en iyi şekilde anlatıyoruz. Zonguldak’ın sorunlarını iletiyoruz.

Sizlere tekrar başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ise şöyle konuştu; “Öncelikle heyetle birlikte bizi ziyaretiniz nedeniyle teşekkür ediyorum.

Biz büyük bir aileyiz. Zonguldak’ın sorunları hepimizin sorunları. Bu sorunların çözülmesi aşamasında da hareket edeceğimiz yer, tabii ki beraber olduğumuz yerlerdir.

Bizler, Genel Maden İşçileri Sendikası olarak siyasetçi değiliz. Doğruya her zaman doğru deriz ve yanlışın da karşısında oluruz. Doğruları her zaman söyledik, söylemeye de devam edeceğiz.

Kıdem Tazminatı konusunda kararımız net. Bizler sonuna kadar Sendika olarak bu kararın arkasında duracağız.

Zonguldak bizim, birlikte hareket edeceğiz. Tabii sivil toplum örgütleri, siyasi partilerin temsilcileri Zonguldak’ın sorunlarının çözümü için hep beraber olmak zorunda.

Biz görevimizi genç bir ekip olarak sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER