Çataklı’dan Çalıştay’a davet... 

Zonguldak Tarım Orman İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Tarım ve Meyve yetiştiriciliğinde çok büyük gelişmelerin yaşandığı ve gelişmeleri Dedeman Otelde yapılacak Meyvecilik Çalıştay’ı ile yetiştiricileri bilgilendireceklerini söyledi. 

Çataklı’dan Çalıştay’a davet... 

Zonguldak’ta 1- 2 Mayıs tarihlerinde yapılacak Meyvecilik Çalıştay’ına  dalında uzman profesörler katılacak. Çataklı; çalıştay’ın birinci günde arazisi gezisi , ikinci gününde ise bilgilendirme yapacaklarını söyledi. 


Zonguldak Tarım Orman İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Tüm çiftçi, meyve yetiştiricilerini Meyvecilik Çalıştay’ına davet etti. Meyvecilik alanında uzman profesörlerin katılacağı Zonguldak Meyvecilik Çalıştay’ına çok sayıda çiftçinin katılması bekleniyor. Çalıştay ile ilgili bilgi veren Zonguldak Tarım Orman İl Müdürü Cemalettin Çataklı, “ Zonguldak Tarımında çok güzel gelişmeler yaşanıyor. Yaptığımız çalışmaları akademisyenlerle görüşmek için 1-2 Mayıs tarihleri arasında Meyvecilik çalıştay’ı yapacağız.  Zonguldak Dedeman otelde yapacağımız iki günlük çalıştay için Prof. Dr. S. Mehmet Şen, Prof. Dr. Faik Ekmel Tekintaş, Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Prof. Dr. Turan Karadeniz, Dr. Yılmaz Boz, Prof. Dr. Koray Özrenk meyve yetiştiriciliği ile ilgi bilgiler verecekler. Çalıştay’ın birinci gününde katılımcı profesörler İlçelerimizdeki meyve bahçelerinde inceleme yapacaklar. Çalıştay’ın ikinci günde Dedeman otelde yapacağımız çalışmaş da Prof. Dr. S. Mehmet Şen, Meyve Yetiştiriciliğinin ülke ekonomisinde ve beslenmedeki önemini, Prof. Dr. Faik Ekmel Tekintaş, Bahçe tesisi anaç çeşit seçimi ve bahçe yönetimi, Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Bahçe bitkilerin çoğaltma yöntemleri, Prof. Dr. Turan Karadeniz, Meyvecilikte budama ve çevirme aşı teknikleri,  Dr. Yılmaz Boz, Üsümsü meyvelerin önemi ve yetiştiriciliği ve Prof. Dr. Koray Özrenk, Meyve hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemlerini anlatacaklar.  Zonguldak’ta ilk defa yapılacak Meyvecilik çalıştay’ına tüm çiftçi ve meyve yetiştiricilerini davet ediyoruz” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER