Çankırı'da peş peşe iki şiddetli deprem! Ankara'da da hissedildi

Çankırı'da 4.7 ve 4.8 büyüklüğünde peş peşe iki deprem meydana geldi. Deprem Ankara başta olmak üzere çevre illerde de hissedildi. İlk gelen bilgilere göre herhangi bir yıkım ve can kaybının söz konusu olmadığı belirtildi

Çankırı'da peş peşe iki şiddetli deprem! Ankara'da da hissedildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Çerkes ilçesinde saat 09.00'da 4.7 büyüklüğünde, 09.03'te ise 4.8 büyüklüğünde yer sarsıntıları kaydedildi.

İlk depremin 13,66 kilometre, ikinci depremin ise 4,13 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Depremler Ankara ve diğer çevre illerde de hissedildi.

VALİ HAMDİ AKTAŞ'TAN İLK AÇIKLAMA:

Büyüklük olarak çok ciddi bir deprem değil. Biz arkadaşlarımızla dikkatle izliyoruz. Herhangi bir hasar yok. Arkadaşlarımız köyleri tarıyor. 

ÇERKEŞ BELEDİYE BAŞKANI HASAN SOPACI:

Olumsuz bir vaka yok. 18 bin nüfuslu bir ilçe... Konuyla ilgili arkadaşlar çalışmalarına başladı.

PROF. DR. ŞÜKRÜ ERSOY:

Arda arda depremler oldu. Ama Kuzey Anadolu hattında olduğunu düşünmüyorum. Ankara'nın deprem bölgesiyle arasında 100 km'lik bir mesafe var. Artçılarla birlikte yeri daha belirgin hale gelir. Zemin faktörü çok önemli. Ankara'da bile hissedilen bir küçük deprem. Bu deprem bile Ankara'yı ilgilendirebiliyor. Zemin ve yapı durumundan dolayı Türkiye'nin yüzde yüzü deprem bölgesi...

Milliyet.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
taner ercay
taner ercay - 9 ay Önce

bu depremi bu sabah ben zonguldaktan hissettim.

SIRADAKİ HABER