Bombanın üzerine öyle birşey yazdı ki!

Bombanın üzerine öyle birşey yazdı ki!

Bombanın üzerine öyle birşey yazdı ki!

 

TSK'nın Suriye'nin Afrin bölgesinde ülkemiz sınırlarını terör unsurlarından temizlemek üzere başlattığı Zeytin Dalı harekatı kapsamında bölgede görevli bulunan Yeniceli bir asker, anlamlı bir mesajı çok dikkat çeken bir yöntemle gönderdi.

Bölgede terör unsurlarının üzerine yağan mühimmatlardan birinin üzerine "Biz Afrin'i Siz Şeker Kanyonunu Savunun" yazan asker, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada devlet büyüklerinden bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Yeniceli askerin paylaştığı üzeri yazılı mühimmatta ismi geçen Yenice Gençlik Platformu başkanı Tahsin Karaarslan ise "Afrin'de görevli askerimizin bu mesajını iyi anlamak ve duyarlı olmak gerektiğini düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda Şeker'e HES yapılması kararından dönülür." şeklinde açıklama yaptı.

Şeker Kanyon'da Şimşir Deresi üzerine yapılması planlanan HES projesi ile ilgili geçtiğimiz günlerde İl Genel Meclisinden onay çıkmış, bunun üzerine Karabük'ün yanı sıra Zonguldak ve Bartın'dan gelen çevre platformu üyesi yaklaşık 300 kişi eylem yaparak tepkilerini dile getirmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER