Bilim Şenliği’nde 21 proje ilgi çekti...

ZONGULDAK’ta bulunan Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği’nde öğrencilerin geliştirdikleri 21 proje ilgi çekti.

Bilim Şenliği’nde 21 proje ilgi çekti...

Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği’nin açılışını, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Üçler Sarıkaya, Ercan Yahya, okul müdürü Nadire Çebi gerçekleştirdi. Öğrenciler, yıl boyu gerçekleştirdikleri 21 projeyi sergiledi. Öğrencilerin, çocuklar için duyarlı yaya geçidi projesi, şenliği gezenlerin dikkatini çekti. Bilim şenliğini gezen öğrenciler, projeler hakkında görevli öğrencilerden bilgiler aldı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Üçler Sarıkaya, öğrencilere bilimi sevdirme ve farkındalık oluşturmak için bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu söyledi. Toplam 72 okulda projeler yapıldığını ifade eden Sarıkaya, "Bugünde Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine geldik. Öğrencilerimiz yıl içerisinde yapmış olduğu çalışmaları sunuyorlar. Çocuklarımızın bilime yatkınlığı, eleştirisel düşünme, problem çözme gibi benzer konuları arkadaşlarına aktarıyorlar. Burada ki amacımız öğrencilerimize bilimi sevdirme, farkındalık oluşturma ve ileriye dönük mesleki ve üniversite hayatında yolculuk yapmasını sağlamaktır." dedi.


 

Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nadire Çebi, bilim şenliğine yönelik öğrencilerin 21 proje geliştirdiğini belirterek, "Çocuklarımızın genelde kendi buldukları ve el sanatları ile ilgili projeleri yaptılar. Çocuklarımızı sadece alanlarında değil alanları bilime de karıştıraraktan şenlik havasında bir program yaptık." diye konuştu.

DHA

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER